جریان مرجعیت کشور در دو مطلب تقریبا وفاق دارد؛ اول اینکه تقویت اصل نظام اسلامی واجب، و دوم اینکه تضعیف نظام اسلامی حرام است

جریان مرجعیت کشور در دو مطلب تقریبا وفاق دارد؛ اول اینکه تقویت اصل نظام اسلامی واجب، و دوم اینکه تضعیف نظام اسلامی حرام است.

%۲۹

%۷۱

کل آرا
۱۱۲
با برچسب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

متن منبع

آیت‌الله سیداحمد خاتمی، عضو فقهای شورای نگهبان در نشست مرجعیت و نظام اسلامی با تمجید از شخصیت حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: حقیقتا این مرجع تقلید هوای نفس خود را کشته است و ذره‌ای در راه غیر خدا قدم برنمی‌دارد؛ و در طول زندگی مدافع نظام و انقلاب بوده و هست. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار کرد: ایشان فقیه دقیقی هم هست و به همین دلیل امام ایشان را مدتی عضو شورای نگهبان کردند.

وی اضافه کرد: جریان مرجعیت کشور در دو مطلب تقریبا وفاق دارد؛ اول اینکه تقویت اصل نظام اسلامی واجب است و دوم اینکه تضعیف نظام اسلامی حرام است؛ البته مراجع نقد دارند و نباید واقعیت را انکار کرد؛ نقد و ایراد گرفتن و اشکال کردن برای همه در جمهوری اسلامی آزاد است و چرا نباید برای مراجع آزاد باشد ولی در کلان با نظام همراه هستند.

ما حوزوی هستیم و دغدغه استقلال حوزه را داریم، بنده نزدیک نیم قرن است که طلبه هستم، بندبند وجودم اشتیاق به این دارد که حوزه را مستقل داشته باشیم اما دو نکته است، یک این نظام، نظام اسلامی است، این نظام حاصل تلاش های امام راحل، رهبری های ایشان هست که انقلاب را به ثمر رساند، بسیاری از عالمان دین هم از اول پیروزی انقلاب در جایگاه هایی که نظام به آنها نیاز داشته وارد صحنه شدند.

برخی استقلال حوزه را به معنای درگیری با دولت می دانند و می گویند حوزه مستقل، حوزه مستقلی است که هیچ ارتباطی با دولت نداشته باشد، ما این تفسیر را برای استقلال درست نمی دانیم، این نظام به فضل الهی بیش از چهل سال از عمرش گذشته و حاصل تلاش های ملت مسلمان ما و حاصل رنج های فراوان علمای دین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.