در جنگ نرم، آرام و زیرپوستی، آسیب‌های اجتماعی فرهنگی

در جنگ نرم، آرام و زیرپوستی، آسیب‌های اجتماعی فرهنگی اقتصادی بزرگ‌نمایی می‌شود، دائماً نآمیدی و یاس را ترویج می‌کنند و آن‌قدر تکرار می‌کنند تا مخاطب آنچه را که آنان می‌خواهند باور کند

%۲۰

%۸۰

کل آرا
۱۸۳
با برچسب , , , , , .

متن منبع

آیت‌الله حسینی همدانی: در جنگ نرم، آرام و زیرپوستی، آسیب‌های اجتماعی فرهنگی اقتصادی بزرگ‌نمایی می‌شود، دائماً نآمیدی و یاس را ترویج می‌کنند و آن‌قدر تکرار می‌کنند تا مخاطب آنچه را که آنان می‌خواهند باور کند

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و هشتم آبان ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج با اشاره به دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر معظم انقلاب، بیان داشت: حضرت آقا در این جلسه مطالب مهمی در بخش‌های مختلف بیان فرمودند که حتماً ملاحظه کردید؛ در بخش تولید، مهم‌ترین موانع را، موانع فرهنگی دانستند و فرمودند: یعنی احساس ناامیدی، احساس ناتوانی، احساس بی آینده بودن، بی‌حوصلگی، بی‌همّتی، سرگرمی‌های مضر؛ یعنی این‌ها چیزهایی است که واقعاً‌ مانع پیشرفت کار تولید است.

حمایت از تولید ملی به گفتمان غالب و فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود

وی در ادامه افزود: شعار سال هم که راجع به رفع موانع تولید و پشتیبانی‌ها بود، لازم است عرض کنم همه اعم از مردم و مسئولان همراه نهادهاى فرهنگى و اجتماعى، تشکل‌های مردمى، خیریه‌ها، هیئت‌ها و بخصوص مساجد با برنامه‌ریزی دقیق با جدیت وارد عرصه شوند؛ یعنی آن کار فرهنگی و گفتمان سازی که باید انجام شود توسط این گروه‌ها انجام می‌شود. مساجد اگر در بحث فرهنگ‌سازی وارد شوند، هیئات، سخنرانان، خطبا، مادحان، صداوسیما و امثال این‌ها کار فرهنگی را گفتمان غالب کنند قسمتی از مسئله حل خواهد شد.

تولیدکنندگان با خلاقیت و نوآوری بازارِ داخل و خارج را به دست بگیرند

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه هم تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان باید مسائلی را رعایت کنند، اظهار داشت: مثلاً تولیدکنندگان باید ضرورت و اهمیت تولید ملی را بر اساس ظرفیت‌های علمى و توان داخلى خوب درک کنند و بپذیرند. روحیه تقلید را کنار بگذارند و با خلاقیت و نوآوری بازارِ داخل و خارج را با تولیدات بدیع خود به دست بگیرند. به خاطر سود بیشتر، خارج از چارچوب‌های ارزشی جامعه تولید نکنند. با تولید کالای باکیفیت و تضمین آن و تکریم مشتری و خدمات واقعی پس از فروش سود بیشتری کسب کنند. این‌ها کارهایی است که تولیدکنندگان می‌توانند بکنند.

مسئولان نظارتی بر امر تولید کسانی باشند که به تولید داخلی و استقلال اقتصادی اعتقاد جدی داشته باشند

آیت‌الله حسینی همدانی ادامه داد: مسئولان نظارتی بر امر تولید کسانی باشند که به تولید داخلی و استقلال اقتصادی به‌عنوان یکی از محورهای مبارزه با دشمن اعتقاد جدی داشته باشند. افراد مؤمن و انقلابی که قائل به ظرفیت ایرانی هستند در سطوح مختلف مدیریتی بکار گرفته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.