تا وقتی که بتوانند از جایی آب بیاورند، به کشاورزی

تا وقتی که بتوانند از جایی آب بیاورند، به کشاورزی که راه دیگری برای امرار معاش ندارند، کمک مالی بلاعوض دهند

%۸۹

%۱۱

کل آرا
۲۴۱
با برچسب , , , .

متن منبع

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد: تا وقتی که بتوانند از جایی آب بیاورند، به کشاورزی که راه دیگری برای امرار معاش ندارند، کمک مالی بلاعوض دهند.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد امروز _ جمعه ۲۸ آبان‌ماه ۱۴۰۰_ در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با تشکر از برگزار کنندگان مراسم‌های ۲۵ آبان، اظهار کرد: در این هفته که گذشت سالروز تأسیس شورای فرهنگ عمومی بود؛ شورای فرهنگ عمومی یعنی تعدادی از مسئولان ماهی یک مرتبه در استان‌ها جمع می‌شوند و در خصوص کارهای فرهنگی تصمیم می‌گیرند و مواردی را تصویب می‌کنند، در شهرستان‌ها نیز چنین شورایی وجود دارد. امسال خوشبختانه نمایندگان کمیسیون فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی حضور پیدا کردند و باید از آنها تشکر کنم. امیدوارم این کار را در استان‌های دیگر انجام دهند تا متوجه شوند استان‌ها در کارهای فرهنگی چه‌کار می‌کنند. کار فرهنگی یک کار بزرگی است. تا خود مردم تصمیم نگیرند با یک شورا کارها پیش نمی‌رود. مقام معظم رهبری نیز در خصوص کارهای فرهنگی تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه در ازدواج، زندگی و برخوردها و حتی در اجتماعات باید فرهنگ لحاظ شود و دشمن تمام تلاش خود را می‌کند که فرهنگ اسلامی را از ما بگیرد، عنوان کرد: مسئولان آمریکایی می‌گویند باید حجاب را از آنها بگیریم و یا لباس کوتاه تنشان کنیم؛ فرهنگ دینی این است که مرد و زن لباس مناسب بپوشند؛ برخی لباس فروشان شهر لباس‌های نامناسب می‌فروشند، این پیشرفت نیست که مردم لباس‌های نامناسب بپوشند؛ شیطان یک دفعه به انسان نمی‌گوید از اسلام بیرون باش، بلکه آهسته آهسته فرد را بیرون می‌برد.

طباطبایی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات کشاورزان اصفهان، تاکید کرد: اولاً خدمت کشاورزان عرض کنم، کشاورزی و دامداری یکی از مهم‌ترین و بهترین صنعت‌ها برای اشتغال است و در روایات ما نیز در خصوص کشاورزی تاکید شده است؛ اگر کسی درختی بنشاند، هر کس از آن استفاده کند یک صدقه برای کشاورز نوشته می‌شود. امام صادق (ع) می‌فرماید: «کشاورز گنج مردم است.» اگر کشاورز نباشد مردم چگونه ارتزاق کنند؟ این کشاورزان هستند که مقدمات زرع را فراهم می‌کنند، البته این باید برای خدا باشد و کار درستی صورت بگیرد.

وی افزود: همه ما مردم اصفهان از اینکه آب برای کشاورزی نباشد نگران هستیم، نگرانی این است که اصلاً کشاورزی نمی‌شود. اصفهان پیش‌تر در این صنعت خودکفا بود. کشاورزان راه دیگری برای امرار معاش ندارند؛ علاوه بر آن زمین دچار مسئله فرو نشست شده است و این خطرناک است، بنابراین هیچ عاقلی نیست که غصه نخورد و نگران نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.