اگر شیرازه امامت جمعه را به‌نحو مناسبی نبندیم

اگر شیرازه امامت جمعه را به‌نحو مناسبی نبندیم، توفیقی در هیچ بخشی نخواهیم داشت

%۷۳

%۲۷

کل آرا
۱۳۸
با برچسب , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری: اگر شیرازه امامت جمعه را به‌نحو مناسبی نبندیم، توفیقی در هیچ بخشی نخواهیم داشت.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری یکشنبه ۳۰ آبان در اجلاس مدیران استانی حوزه های علمیه خواهران موضوع کار این نهاد را در آینده نظام اسلامی موضوعی اساسی دانست و گفت: ماموریت حوزه های علمیه برای آینده نظام اسلامی حیاتی است.

وی با اشاره به تدوین الگوی تعالی دختران در انجمن های اسلامی دانش آموزی افزود: این الگو با استفاده از آیات و روایات مربوط به دختران تهیه شده است و نشان می دهد بسیاری از آیات و سیره نبوی کمتر مورد توجه بوده است، تدوین این الگو نشان داد ما باید نگاه خود را در این حیطه باید تغییر دهیم.

وی ترجیح میدانی مسائل زن و خانواده در رویارویی تمدنی با غرب را مورد اشاره قرار داد و گفت: یکی از مولفه های مهم ما در پیروزی یا شکست این است که نسبت به دختران و بانوان چه کرده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با بیان ینکه سرمایه گذاری قوی در مولفه های پیش برنده تمدنی ضروری است، گفت: در مسیر پیش رو باید به سمتی برویم که جریان امامت جمعه در بهترین وضع مستقر شود چرا که این نهاد وضعیت پیش برندگی دارد و اگر شیرازه امامت جمعه را به نحو مناسبی نبندیم توفیقی در هیچ بخشی نخواهیم داشت.

وی رسمیت بخشی و فخامت جایگاه امامت جمعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: لازم است این نهاد جایگاهی فرادست همه نهادهای دینی مناطق مختلف وجود داشته باشد.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه از پیشنهادات مدیران استانی حوزه های علمیه خواهران به منظور تقویت جایگاه و اثربخشی این نهاد استقبال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.