دستگاه‌های دینی زمانی ماندگار و اثرگذار می‌شوند که پا به پای تغییر

دستگاه‌های دینی زمانی ماندگار و اثرگذار می‌شوند که پا به پای تغییر متغیرها به خوبی بتوانند نقش خود را ایفا کنند

%۷۴

%۲۶

کل آرا
۱۳۹
با برچسب .

متن منبع

حجت‌الاسلام بهجت‌پور: دستگاه‌های دینی زمانی ماندگار و اثرگذار می‌شوند که پا به پای تغییر متغیرها به خوبی بتوانند نقش خود را ایفا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور، روز شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ در آیین افتتاحیه نمایندگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در تهران، اظهار داشت: حوزه های علمیه خواهران مسائل زن و خانواده را محور فعالیت های خود قرار داده است و یکی از دلایل توجه ویژه مقام معظم رهبری به این حوزه ها و تاسیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران همین مسئله است.

وی، توجه شایسته به حوزه ها علمیه خواهران را از افتخارات نظام اسلامی دانست و گفت: در این راستا دستگاه مستقلی تاسیس شد و شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران نهاد مختص حوزه های علمیه خواهران را تاسیس کرد. این نشانگر امیدی است که به این شجره طیبه به منظور تحقق اهداف نظام مقدس اسلام وجود دارد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: امامین انقلاب سهم و جایگاه خانم ها را در امر تعلیم و تربیت و تعقیب و پیگیری مسائل حوزه دین به جد باور داشتند و به رغم برخی از مقاومت ها و برخی از تفاوت در دیدگاه ها همیشه بر اهمیت این مجموعه و گسترش آن تاکی داشته اند.

وی افزود: در اساسنامه شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران پنج هدف بیان شده است که مزیت عرصه زن و خانواده مورد تاکید قرار گرفته و طلاب باید در عرصه های زن و خانواده توانمند شوند و هدایت گر دینی جوامع و پاسخ گوی نیازهای دینی جامعه باشند. بانوان طلبه باید تاثیرگذار در تحولات و نظامات فرهنگی و اجتماعی و سیاسی همسو با آرمان های نظام و انقلاب باشند و همه آنها نگاه دوراندیشانه نسبت به ظرفیت خواهران را مورد تاکید قرار داده است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به تاکید امام راحل(ره) بر نقش بانوان در جامعه، افزود: ما به اندازه کافی به این ظرفیت توجه نداشته ایم، چنانکه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری به این امر خطیر توجه ویژه داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.