بسیار غلط است که مومنین وقت خود را صرف دشمنی‌های داخلی کنند

بسیار غلط است که مومنین وقت خود را صرف دشمنی‌های داخلی کنند، چرا که در جبهه‌های داخلی باید با دشمنی بجنگیم نه با دشمن

موافقمخالف
با برچسب , , , , , .

متن منبع

آیت‌الله عابدینی:‌ بسیار غلط است که مومنین وقت خود را صرف دشمنی‌های داخلی کنند، چرا که در جبهه‌های داخلی باید با دشمنی بجنگیم نه با دشمن.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: وقتی ما می گوییم جبهه ولایت مداری، یعنی جبهه پیغمبر و جبهه جانشینان رسول اکرم و رسالت پیغمبر عصاره همه انبیاء بود که این عصاره در دامن امیرالمؤمنین قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در ولایت مداری؛ نبوت مداری، قرآن مداری و وحی مداری گنجانده شده است و این یک اصل است که ما با موضوع ولایت مداری به عنوان حلقه میانی اثرگذار در میان مردم فعال باشیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: خداوند در مهندسی دینی هم ولایت مداری را جایگاه ویژه داده است و آنقدر ویژه است که از جانب خدا همه‌ جبهه بندی ها باطل اعلام می شود و بسیار غلط است که مومنین وقت خود را صرف دشمنی های داخلی کنند، چرا که در جبهه های داخلی باید با دشمنی بجنگیم نه با دشمن.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین اظهار کرد: نمونه بارز این جامعه ولایت مداری که مورد تایید خدای متعال قرار دارد، فرماندهان جبهه های جنگ و نیروهای مسلح سپاه و ارتش هستند و هیچ جایی مشاهده نشد که دو فرمانده با یکدیگر بجنگند و دعوای سرداران جنگ برای داوطلبی در باز کردن میدان های مین بود.

وی با بیان اینکه ولایت ستون نماز، حج، روزه و زکات است، تصریح کرد: احادیث معروفی مربوط به ولایت در اصول کافی و کتب معتبر دیگر وجود دارد. امام باقر(ع) فرموده اسلام بر پنج ستون استوار است که نماز، روزه، حج، زکات و ولایت است و سپس فرمود ولایت از همه مهمتر است و قابل قیاس با سایر موارد نیست و نقش کلیدی دارد و آن کسی که امام المسلمین است، جایگاه نماز، روزه، حج و زکات را مشخص می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *