نماز جمعه واسطه بین مردم و نظام است و امام جمعه

نماز جمعه واسطه بین مردم و نظام است و امام جمعه باید مسائل را بشناسد و با رعایت موازین شرعی بیان کنند

%۷۷

%۲۳

کل آرا
۱۷۵
با برچسب , , , , .

متن منبع

آیت‌الله العظمی نوری همدانی: نماز جمعه واسطه بین مردم و نظام است و امام جمعه باید مسائل را بشناسد و با رعایت موازین شرعی بیان کنند

مرجع تقلید شیعیان در دیدار رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ضمن تجلیل از خدمات صورت گرفته در دوران مسئولیت ایشان گفتند: الحمدلله جنابعالی فردی موفق و دارای شایستگی های زیادی می باشید و ما از برنامه های که گزارش داده اید و از نهاد نماز جمعه حمایت می کنیم.

ایشان تریبون نماز جمعه را واسطه بین مردم و نظام دانستد که باید مسائل را تبین و تحلیل کنند و افزودند: باید مطالبی دقیق، به روز، کامل و همراه با مطالعه عمیق و جامعیت فراوان و در نظر گرفتن همه ابعاد در اختیار ائمه جمعه قرار بگیرد.

آیت الله نوری همدانی تفسیر قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را از منابع عالی برای بهره مندی در خطبه های نماز جمعه نام برد و گفتند: امروز در دنیایی واقع شده ایم که باید ائمه جمعه زمان شناس باشند و مسائل و حقایق عصر ما؛ یعنی مسائل آخرالزمان را خوب تحلیل کنند و به گوش مردم برسانند.

ایشان، تقویت نمازجمعه ها را بسیار ضروری دانسته و افزودند: نماز جمعه واسطه بین مردم و نظام است و امام جمعه باید مسائل را بشناسد و با رعایت موازین شرعی بیان کند و تضعیف و تخریب این جایگاه به بهانه های مختلف به مصلحت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.