تشکل‌های حوزوی باید استقلال خود را حفظ کنند و نباید یک

تشکل‌های حوزوی باید استقلال خود را حفظ کنند و نباید یک جریان سیاسی و حزبی را نمایندگی کنند

%۸۳

%۱۷

کل آرا
۱۴۹
با برچسب , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام احمد مروی: تشکل‌های حوزوی باید استقلال خود را حفظ کنند و نباید یک جریان سیاسی و حزبی را نمایندگی کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «احمد مروی» در دیدار اعضای جبهه روحانیت مردمی، با تأکید بر اهمیت توسعه جریانات انقلابی اصیل در حوزه‌های علمیه، اظهار کرد: ایجاد تشکل‌های انقلابی، دغدغه‌مند و باانگیزه در حوزه‌های علمیه امری بسیار مبارک و لازم است.

وی افزود: حوزه علمیه خاستگاه انقلاب است، باید مراقب بود که حوزویان گرفتار یأس و ناامیدی نشوند زیرا اگر حوزویان دچار یأس و ناامیدی شوند، دیگر از جامعه نمی‌توان انتظاری داشت؛ دشمن برای ایجاد فاصله میان حوزه‌ علمیه و انقلاب برنامه‌ریزی و دسیسه‌چینی می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ایجاد بی‌تفاوتی در روحانیون و اختلاف‌افکنی میان حوزه‌های علمیه از دیگر دسیسه‌های دشمن است، اظهار کرد: وجهی از دشمن‌شناسی این است که بدانیم دشمن چه برنامه‌هایی دارد و ما چه باید بکنیم که این امر از وظایف اصلی روحانیون و حوزه‌های علمیه است.

وی خاطرنشان کرد: طلاب و حوزه‌های علمیه باید در عرصه‌های اجتماعی ورود پیدا کنند، حضور حوزویان در عرصه‌های اجتماعی موجب تأثیرگذاری، امیدآفرینی و الهام بخشی برای جامعه است.

ارتباط مستمر با نسل جوان باید از اولویت‌های کاری طلاب و روحانیون باشد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در ادامه گفت: ارتباط مستمر با نسل جوان باید از اولویت‌های کاری طلاب و روحانیون باشد، جوانان مشتاق کسب تعالی دینی هستند و وظیفه سنگین هدایت و راهنمایی نسل جوان بر عهده روحانیت است که باید با روش‌هایی خلاقانه و متناسب با ذائقه و اقتضائات نسل جدید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.