نظام ما امروز بر روی کره زمین، مردمی‌ترین نظام حکومتی است

نظام ما امروز بر روی کره زمین، مردمی‌ترین نظام حکومتی است

%۱۶

%۸۴

کل آرا
۲۰۱
با برچسب , , , , .

متن منبع

آیت‌الله علم‌الهدی: نظام ما امروز بر روی کره زمین، مردمی‌ترین نظام حکومتی است.

امام جمعه مشهد گفت: نظام ما امروز بر روی کره زمین، مردمی‌ترین نظام حکومتی است و عامل اجرای این مردمی بودن، بسیج است. عمده مردمی بودن نظام این است که در عرصه‌های اجرایی نظام مردم حضور دارند و کشور را اداره می‌کنند و این از نتایج وجود بسیج است.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با اشاره به فرا رسیدن سالروز صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین توسط امام راحل(ره) اظهار کرد: تشکیل سپاه امام زمان(عج) مربوط به دوران پس از ظهور نیست بلکه این سپاه قبل از ظهور تشکیل می‌شود. در واقع این سپاه باید جهان را برای ظهور آماده کند و انشاءالله عزیزان مخلص بسیجی در زمره سپاهیان حضرت بقیه‌الله(عج) قرار گیرند و زمینه‌ساز ظهور آن حضرت باشند.

وی با بیان اینکه تشکیل بسیج از ابتکارات فوق‌العاده‌ امام(ره)‌ و از القائات آسمانی به ایشان بود، عنوان کرد: یکی از سیاستمداران آمریکایی در همان روزهایی که امام تازه از دنیا رفته بود، گفت امام به داخل قبر رفت اما از همانجا بر کشورش حکومت می‌کند چراکه او بسیج را دارد. بسیج جریانی است که حاکمیت امام بزرگوار را بر جامعه حفظ می‌کند. امروز نیز اصول مربوط به خط امام در کشور ما با قدرت بسیج در سایه رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری در حال اجراست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه بسیج یک ودیعه ارزشمند در جامعه ماست که سایر جوامع از آن محرومند، ادامه داد: نظام ما امروز بر روی کره زمین، مردمی‌ترین نظام حکومتی است و عامل این مردمی بودن، بسیج است. علت اصلی مردمی بودن نظام این است که در عرصه‌های اجرایی آن مردم حضور دارند و کشور را اداره می‌کنند. این از نتایج فعالیت بسیج است. بسیج باعث شده مردم در عرصه‌های عملیاتی نظام حضور پیدا کنند چراکه همواره و در هر بحرانی بسیج برای خدمت پای کار می‌آید؛ این یعنی کشور توسط مردم اداره می‌شود.

علم‌الهدی با بیان اینکه امروز ما در سه عرصه به فداکاری‌های بسیج و حرکت بسیجی احتیاج داریم، گفت: عرصه اول تقابل با دشمن است. فلسفه تشکیل بسیج نیروی دفاعی است و علت استقرار آن در به عنوان بخشی از نیروی‌های پاسداران این است که تحت یک فرماندهی منسجم فعالیت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.