تمام تلاش آمریکا و کشورهای اروپایی این است که مذاکرات

تمام تلاش آمریکا و کشورهای اروپایی این است که مذاکرات را تحت عنوان «مذاکرات هسته‌ای» جلوه دهند اما جمهوری اسلامی معتقد است مذاکرات باید برای رفع تحریم‌ها باشد.

%۳۷

%۶۳

کل آرا
۱۳۹
با برچسب , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام آل‌هاشم: تمام تلاش آمریکا و کشورهای اروپایی این است که مذاکرات را تحت عنوان «مذاکرات هسته‌ای» جلوه دهند اما جمهوری اسلامی معتقد است مذاکرات باید برای رفع تحریم‌ها باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم در بخش دیگری سخنان خود در خصوص مذاکرات وین گفت: تمام تلاش آمریکا و کشورهای اروپایی این است که مذاکرات را تحت عنوان «مذاکرات هسته‌ای» جلوه دهند اما جمهوری اسلامی ایران در مقابل عملیات روانی آن‌ها محکم ایستاده‌است و معتقد است مذاکرات باید برای رفع تحریم‌ها باشد.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران دو هدف عمده از مذاکرات وین دارد که عبارت‌اند از حذف تضمین‌شده و قابل راستی‌آزمایی تحریم‌ها علیه ملت ایران و تسهیل قانونی دستیابی ملت ایران برای بهره‌مندی از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای و غنی‌سازی برای مقاصد صنعتی طبق معاهده ان‌پی تی است.

وی با بیان این‌که غرب می‌خواهد از این توافق برای خود یک سکو بسازد تاکید کرد: نباید اجازه دهیم اشتباهات گذشته تکرار شود و غرب باید بهای بدقولی‌ها اش را بپردازد و اصل پای‌بندی متقابل اساس مناسبی برای مذاکرات نیست.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: امروز مردم آذربایجان در این نمازجمعه ضمن اعلام حمایت خود از مسئولین دیپلماسی اعلام می‌کنند که ما حامی تعامل هستیم اما به‌شرطی که یک تعامل عزت‌مندانه به وجود بیاید.

وی افزود: غرب باید اطمینان دهد که تحریم‌ها رفع خواهد شد چراکه ایران هیچ‌گاه تسلیم تهدید نظامی و تحریم و فشار نخواهد شد و ما آماده گفت‌وگو بر اساس اصل ضمانت و راستی‌آزمایی هستیم تا منافع ملت ایران تامین شود و امیدواریم طبق توصیه‌های رهبر معظم انقلاب مسئولان دیپلماسی کشور بتوانند در این عرصه موفق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.