تا وقتی تحریم وجود داشته باشد، مسائل معیشتی مردم حل‌وفصل نمی‌شود.

تا وقتی تحریم وجود داشته باشد، مسائل معیشتی مردم حل‌وفصل نمی‌شود.

%۸۱

%۱۹

کل آرا
۱۲۸
با برچسب , , , , , , , , , , , , , , , , .

متن منبع

در برنامه «تیتر امروز» اعتمادآنلاین به سراغ محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات، رفت و نظر او را درباره عملکرد صدروزه دولت سیزدهم جویا شد که متن و فیلم آن را در ادامه می‌بینید و می‌خوانید:

عملکرد آقای رئیسی یا هر رئیس‌جمهوری، که به خصوص بخواهد رئیس‌جمهوری متفاوت با گذشته و بعد از خود باشد، ساده نیست که در صد روز بررسی کنید و شاید منطقی هم نباشد. اما در صد روز اول فکر می‌کنم ۲ پروژه بزرگ در دست آقای رئیسی بود. یک سلامت و واکسن‌ها که اگرچه زیرساخت‌های آن به قبل برمی‌گشت ولی برای ما مهم نیست، مهم این است که سلامت مردم جدی گرفته شد و واقعاً آن بحران قتل‌عام مردم بر اثر نرسیدن واکسن‌ها یک مساله غیرقابل گذشت بود که قبلاً وجود داشت. در این حوزه ایشان موفق عمل کرد.

در حوزه معیشت مردم، که مشکل اصلی مردم است، با این تفکر که معیشت را به سیاست خارجی و مذاکرات پیوند نخواهند داد جلو رفتند. اما واقعیت این است که در دنیای فعلی امکان ندارد معیشتی بدون شکل‌گیری ارتباطات جهانی درست شود. آنها هم نامرد هستند و هم تحریم‌ها را زیاد می‌کنند و تا وقتی تحریم وجود داشته باشد، هرچند مشاوران اقتصادی زیادی هم کنار دست آقای رئیسی باشند، مسائل معیشتی مردم حل‌وفصل نمی‌شود. چشم‌انداز خوبی هم متاسفانه وجود ندارد و من فکر نمی‌کنم برای مذاکرات به حل ماجرا فکر شود. چون همیشه این موضوع مطرح بوده که مذاکرات هسته‌‌ای بهترین چیزی است که در دستور کار قرار گیرد و حل نشود تا مباحث به موضوعات حقوق بشر، و قانون اساسی و… نرسد. به همین دلیل معیشت جامعه دچار آسیب زیادی است و امیدوارم بتوانند آن را حل کنند.

من در حوزه معیشت به آقای رئیسی نمره منفی می‌دهم، اما در حوزه سلامت نمره مثبت می‌دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.