رمز ارزها فرصتی برای رهایی از تحریم‌های ظالمانه مالی بر علیه جمهوری اسلامی

تولید و بهره‌وری از درآمد رمز ارزها فرصتی برای رهایی از تحریم‌های ظالمانه مالی بر علیه جمهوری اسلامی است.

%۲۹

%۷۱

کل آرا
۱۵۷
با برچسب , , , , , , , , , , , , .

متن منبع

حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش اسالم ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری (س) و گرامیداشت روز پرستار به بیان فضائل و جایگاه معنوی و علمی آن بانوی بزرگوار و نقش ایشان در رساندن پیام حادثه کربلا و نهضت عاشورا به مردم پرداخت.

وی با بیان این نکته که منظور از حرکت انقلابی یک حرکت بنیادی و برخاسته از اندیشه و حکمت است که بتواند فرهنگ‌های غلط حاکم بر جامعه مثل اسراف، زندگی اشرافی و تجملاتی و تقلیدهای کورکورانه را که در ذهن مردم رخنه کرده است را از ریشه برکند، افزود: در این مسیر باید از تمام توان و ابزار فرهنگی مثل هنر و سینما و رسانه نهایت استفاده را برد.

حجت الاسلام باقری با اشاره به پایان دور اول مذاکرات برجامی، گفت: طرف‌های مذاکره به دنبال موضوع و هدف اصلی مذاکرات یعنی رفع تحریم‌ها نیستند و فقط می‌خواهند با شکست مذاکرات اهداف آمریکا را تأمین کنند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها به سرکردگی «جو بایدن» به دنبال زمان خریدن و توافق کوتاه مدت برای پاک کردن چهره زشت و بد عهد آمریکا هستند ولی جمهوری اسلامی فقط در صورت رفع تحریم‌ها توافق خواهد کرد.

امام جمعه اسالم با اشاره به گسترش حضور رمز ارزها در مبادلات و تجارت‌های بین المللی و اقبال بسیار زیاد مردم و به خصوص جوانان، اضافه کرد: تولید و بهره وری از درآمد رمز ارزها و فرصتی برای رهایی از تحریم‌های ظالمانه مالی بر علیه جمهوری اسلامی است که باید به صورت صحیح از آن استفاده شود.

حجت الاسلام باقری با بیان اینکه مشروعیت تجارت با رمز ارزها دغدغه بسیاری از تاجران متدین است، گفت: باید فقها بر اساس فقه پویا در مسائل مستحدثه ای چون رمز ارزها با دقت و ظرافت ورود کنند و از آنجا که بر اساس قواعد و دیدگاه‌های فقهی نظرات مختلف موافق و مخالف در این زمینه وجود دارد ولی فقیه به عنوان حاکم جامعه می‌تواند در این زمینه حکم کند و همگان ملزم به تبعیت از حکم ولی فقیه خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.