تحول آن زمانی محقق شده است که ما دیگر پرونده معوقه

تحول آن زمانی محقق شده است که ما دیگر پرونده معوقه نداشته باشیم

%۹۱


کل آرا
۱۳۲
با برچسب , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای: تحول آن زمانی محقق شده است که ما دیگر پرونده معوقه نداشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به تلاش‌های قوه قضائیه پیرامون آزادسازی زندانیان، یکی از مصداق‌های تحول در قوه قضائیه را «کاهش زندانیان» دانست و گفت: تلاش برای آزادی زندانیان، عفو زندانیان یا آزادی مشروط آن‌ها تحول نیست؛ تحول آن زمانی اتفاق می‌افتد که زندانی نداشته باشیم و کسی دیگر زندان نرود.

رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: اگر کاری کردیم که بیش از ۱۰ درصد و ۲۰ درصد و بالاتر از آن حکم به زندان داده نشود می‌توان گفت تحول ایجاد شده است؛ اما اگر حکم زندان دهیم و آزادی مشروط لحاظ کنیم بد نیست، اما به معنای تحول هم نیست.

وی یکی از راه‌های تحول در قوه قضائیه را وابسته به کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضائی عنوان کرد و گفت: اگر کاری کردیم ورودی به قوه قضائیه کاهش داشت، رسیدگی به پرونده‌ها کوتاه شد و رضایتمندی مردم بالا رفت تحول ایجاد کردیم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: اگر فشار به قاضی، کارمند و زیرمجموعه خود وارد کنیم تا حدی که منجر به فرسودگی شود در حالی که فرد از استراحت و زندگی خود بگذرد و شبانه روزی کار کند و در مقابل کار زیاد هم تولید شود، هیچ تحولی ایجاد نشده است. تحول آن زمانی است که ما دیگر پرونده معوقه نداشته باشیم و این محدود به دستگاه قضائی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.