انقلاب اسلامی پدیده ای است؛ مسلما هر پدیده ای هم علت محدثه می خواهد

عده‌ای از طلاب به خاطر اینکه عائله آنها تامین نمی‌شوند در فکر انصراف از حوزه هستند

%۸۸

%۱۲

کل آرا
۱۹۷
با برچسب , , , , , , , .

متن منبع

حضرت آیت الله العظمی سبحانی خواستار توجه شورای عالی حوزه به معیشت طلاب و تربیت خطبای زباندان شد و گفتند: عده ای از طلاب به خاطر اینکه عائله آنها تامین نمی شوند در فکر انصراف از حوزه هستند که باید فکری در این باره کرد.

به گزارش خبرنگار شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد که صبح پنجشنبه در پژوهشگاه علوم و معارف قرآن علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشتند: بنی اسرائیل به موسی عرض کردند قبل از آنکه متولد بشوی ما به خاطر تو اذیت شدیم، بعد از آنکه متولد شدی ما در فشار بودیم. جناب موسی مأمور شد که این‌طور بگوید: فرعون را نابود می‌کنم، شما جانشین او می‌شوید؛ اما باید دید چگونه با این نعمت الهی برخورد می‌کنید؟

ایشان افزودند: انقلاب ما هم این چنین است، در سال ۵۷ خدای متعال منت نهاد و آرزوی مؤمنین در ۲۲ بهمن محقق شد؛ نظام فاسد رفت، نظام جمهوری اسلامی جایگزین آن شد اما باید ببینیم چگونه نسبت به مردم خدمت نمودیم و چگونه ارزش های اسلامی را پاس داشتیم. ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ خداوند متعال همه امکانات رادر اختیار متدینین نهاد و الان چهل و اندی از آن زمان می گذرد.

آیت الله سبحانی گفتند: انقلاب اسلامی پدیده ای است؛ مسلما هر پدیده ای هم علت محدثه می خواهد و هم علت مبقیه. که علت محدثه آن این بود که در ۲۲ بهمن به وجود آمد اما برای ابقای آن باید تلاش کرد کارهایی انجام داد که این انقلاب به صورت صحیح پیش برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.