اگر کسی دین را از سیاست جدا بداند، پیامبر اکرم و امیرالمؤمنین را تکذیب کرده است

اگر کسی دین را از سیاست جدا بداند، پیامبر اکرم و امیرالمؤمنین را تکذیب کرده است

موافقمخالف
با برچسب , , , , , , , , .

متن منبع

آیت‌الله خاتمی: اگر کسی دین را از سیاست جدا بداند، پیامبر اکرم و امیرالمؤمنین را تکذیب کرده است.

آیت الله سید احمد خاتمی نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد که امروز در سالن همایش‌های پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) حرم بانوی کرامت برگزار شد، با تاکید بر اهمیت موضوع جهاد تبیین، گفت: مقام معظم رهبری اهمیت جهاد تبیین را به خوبی تبیین کردند، از جمله جهاد تبیین در قرآن، روایات و سیره و روش امامان که اعزه محترم باید به تبیین ابعاد مختلف آن بپردازند.

وی علما و روحانیت را طلایه داران و پیشگامان جهاد تبیین دانست و افزود: جهاد تبیین دو بخش ایجابی و سلبی دارد؛ رسالت تبیینی که انبیای الهی و اولیا داشتند هم نفی داشت و هم اثبات، نمی‌شود ما اثبات را داشته باشیم اما نفی را نداشته باشیم.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مسئله تبری را مصداق جلوه سلبی جهاد تبیین ذکر کرد و گفت: اساسا لااله‌الا‌الله از تبری شروع می‌شود، امام هم از تبری از رژیم شاه و آمریکایی‌ها شروع کرد و با این کار نظام اسلامی شکل گرفت.

عضو مجلس خبرگان با تاکید بر این‌که از ابتدای انقلاب اسلامی انقلاب بزرگ ما گرفتار التقاط اعتقادی شد، گفت: شهید مطهری به جنگ این التقاط رفت و با این نگاه آثار زیادی را درباره مبانی اسلامی به چاپ رساند، منافقین و جلوه برجسته آنها یعنی گروه فرقان به صحنه آمدند و همه چیز دین را هدف قرار دادند. شهید مطهری سه ماه قبل گفته بود اینها مرا خواهند کشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *