روحانیت بر سر عهد و پیمان خود بماند تا بتوانیم به مسیر ادامه دهیم؛ رسیدن به عدالت اجتماعی

روحانیت بر سر عهد و پیمان خود بماند تا بتوانیم به مسیر ادامه دهیم؛ رسیدن به عدالت اجتماعی و رضایت‌مندی مردم کار ساده‌ای نیست.

موافقمخالف
با برچسب , , , , , , , .

متن منبع

آیت‌الله حسینی بوشهری: روحانیت بر سر عهد و پیمان خود بماند تا بتوانیم به مسیر ادامه دهیم؛ رسیدن به عدالت اجتماعی و رضایت‌مندی مردم کار ساده‌ای نیست.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد که در پژوهشگاه علوم و معارف قرآن علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به نشات گرفتن انقلاب اسلامی از دل حوزه های علمیه تصریح کرد: حوزه کاری کرده کارستان، حوزه های علمیه، مراجع و علما و در راس آن حضرت امام قدم در وادی گذاشتند که به خوبی از عهده آن برآمدند.

او یادآور شد: اهداف ما گرایش به معنویت بود، ما احساس می کردیم اگر مساله به همین صورت پیش رود چیزی باقی نخواهد ماند، ولی امام فریاد برآوردند، نهضت را مردمی اعلام کردند؛ وعده عدالت اجتماعی و ارزش های دینی به مردم دادند، روحانیتی که این فاکتورها مدنظرش بود احساس کرد در سایه تشکیل حکومت اسلامی، جمهوری اسلامی قابل تحقق است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: اولین توصیه این اجلاسیه این است روحانیتی که با همه سختی‌ها، زندان‌ها و تبعیدها در صحنه بوده، همچنان در صحنه است؛ ما به این باور رسیده ایم که دین از سیاست جدا نیست، سیاست در متن دین ماست، دین با سیاست همراه است، نمی‌شود تنها در امور فردی برای احیای ارزش‌ها تلاش کنیم.

او اضافه کرد: پیام اجلاسیه این است نکند برخی از روحانیون با عده ای همنوایی کنند یا به خاطر فشارهایی که دیده می شود منفعلانه برخورد کنند و ریشه را بزنند و بگویند دین از سیاست جداست، این که عده ای که خودشان در ایامی در مصدر امور بودند، اگر بخواهند نغمه‌هایی سر دهند این درست نیست.

آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: این که عده ای شعار مسجد و محراب برای حوزه و روحانیت سر دهند، با فلسفه حوزه های علمیه و رسالت علما که دنباله روی انبیا و اولیای الهی هستند، سازگار نیست، اگر این گونه بود که این همه جنگ ها بر مولا علی(ع) تحمیل نمی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *