در مذاکرات ما عجله‌ای نداریم. دشمن به این توافق بیشتر از ما نیاز دارد

در مذاکرات ما عجله‌ای نداریم. دشمن به این توافق بیشتر از ما نیاز دارد


%۹۳

کل آرا
۲۱۰
با برچسب , , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری: در مذاکرات ما عجله‌ای نداریم. دشمن به این توافق بیشتر از ما نیاز دارد.

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران، در خطبه‌های امروز گفت: یکی از بزرگترین فضیلت های بزرگ جامعه انقلابی غیرت دینی است، موضوعی اساسی و حیاتی که در منظومه معارف قرآنی و روایی دارای جایگاه با ارزشی است و بنیاد بسیاری از فضیلت ها در اخلاق و اِعمال همین مسئله غیرت دینی است.

وی با بیان اینکه به هر میزان که ایمان مومن بیشتر شود غیرت دینی او بیشتر می شود، ادامه داد: همه آیات جهاد و حفظ حدود الهی، آیات غیرت هستند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه اگر غیرت دینی در جامعه آسیب ببیند ابتدا  انسان آسیب و سپس خانواده او آسیب می‌بیند، اضافه کرد: غیرت دینی سپر جامعه است و مسیر عزت و کرامت، استقلال اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در سایه غیرت دینی تقویت می شود.اگر غیرت دینی تقویت شود قطعا بنیاد خانواده تقویت می‌شود اگرچه برعکس این موضوع نیز وجود دارد.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه دشمن غیرت دینی و ایمان ملت ایران را هدف گرفته است، ادامه داد: دشمن می‌خواهد از ملت ایران قداست‌زدایی کند و به همین علت حیا و عفت و ارزش‌های خانوادگی و اسلامی و ایرانی ما را هدف گرفته است.

وی با بیان اینکه ترویج بی‌بند و باری برای زدن غیرت دینی است،‌ عنوان کرد: نباید در مقابل این طراحی دشمن سهل‌انگاری صورت گیرد. مردم و جوانان باید از دین و گوهر غیرت دینی مراقبت کنند و خانواده‌ها تربیت نسل غیور و دینی و قطع دست مفسدان و جلوگیری از نفوذ فساد کمک کنند.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه سرمایه غیرت دینی باید با همه وجود حفاظت شود، اضافه کرد: ما با داشتن سرمایه غیرت دینی بود که موفق شدیم نظام محاسباتی دشمن را به هم بریزیم و دشمن نتوانست با دستگاه محاسباتی زنگ‌زده خود ملت ایران را زمین‌گیر کند بلکه خود زمین‌گیر شد.

حاج علی اکبری اظهار کرد:‌ این سرمایه غیرت دینی بود که تهدیدها را برای ملت ایران به فرصت تبدیل کرد و ملت ایران در صراط مستقیم الهی قرار گرفت و رهبر انقلاب نیز فرمودند هر جا به مشکل خوردیم به دلیل دنبال نشدن این خط ناب بود.بنابراین برای رسیدن به قله تمدن اسلامی نیازمند سرمایه غیرت دینی هستیم.

وی افزود: خداوند غیرت را از صفات حق می‌داند و در فطرت انسان به ودیعه گذاشته است و غیرت دینی عنوان فراگیری است که سایر غیرت‌ها را هم پوشش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.