در این سال‌ها شاهد همکاری ایران و روسیه برای مقابله با زیاده‌خواهی آمریکا

در این سال‌ها شاهد همکاری ایران و روسیه برای مقابله با زیاده‌خواهی آمریکا بوده‌ایم که می‌تواند موجب همکاری بیشتر دو کشور و توازن قدرت به نفع کشورهای منطقه باشد.

%۳۱

%۶۹

کل آرا
۱۶۹
با برچسب , , , , , , , , , , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد: در این سال‌ها شاهد همکاری ایران و روسیه برای مقابله با زیاده‌خواهی آمریکا بوده‌ایم که می‌تواند موجب همکاری بیشتر دو کشور و توازن قدرت به نفع کشورهای منطقه باشد.

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران، در باره  نامه امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر گفت: این نامه، منشور حکمرانی صحیح و عاقلانه در جامعه اسلامی است و آن  را به تراز یک جامعه قرآنی تبدیل می‌کند.

وی ادامه داد: بر اساس این عهدنامه، دو هدف برای تشکیل حکومت اسلامی در نظر گرفته شده که عبارت است از، اصلاح و تربیت جامعه و عمرانی و آبادی بلاد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: برای دستیابی به این دو هدف، دو ابزار مهم تعریف شده که شامل نظام مالی و بودجه‌ای مبتنی بر تولید و نیز قدرت دفاعی بازدارنده می‌شود.

ابوترابی فرد اظهار داشت: در ادامه این سند مهم، به ویژگی های دولت اسلامی و دولتمردان پرداخته شده و تمام ابعاد و زوایای نظریه دولت در اندیشه سیاسی اسلام گفته شده و اگر حاکمان به آن توجه کنند، با یک تحول عظیم در همه عرصه‌ها روبرو خواهیم شد.

وی ادامه داد: یکی از ابعاد مهم جامعه اسلامی، فرهنگ است؛ بر اساس نگاه امام علی (ع) رابطه معناداری بین اخلاق و معنویت با قدرت سیاسی وجود دارد. جدایی اقتصاد و سیاست از فرهنگ و معنویت در اعصار مختلف تاریخ، سیاست و قدرت را به ابزاری برای مطامع جریانات قدرت تبدیل کرده است تا برای مصادره منافع ملت‌ها به نفع خویش بهره ببرند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: انسان همیشه در معرض خطر است و اگر در قله های تقوی و ایمان هم باشد، باز در معرض آسیب است و اگر این انسان به قدرت سیاسی دست یافت، این خطر جدی‌تر می‌شود، لذا امام علی  (ع) بر خودسازی و کنترل بر خویشتن به عنوان یک اصل ضروری برای اداره جامعه انسانی تاکید می‌کند.

ابوترابی فرد عنوان کرد: اگرمسئولان، خودسازی را سرلوحه حرکت خویش قرار ندهند، نمی‌توانند در اصلاح جامعه گام موفقی بردارند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در خطبه‌ دوم نماز جمعه تهران با بیان اینکه حضرت زهرا(س) الگوی زنان عالم است، عنوان کرد: جامعه اسلامی مفتخر می‌شود که به اهل بیت پیامبر(ص) اقتدا کرده است. جامعه زنان ما مفتخر به پیروی از مکتب اهل بیت هستند و باید در پیروی از آن حضرت (س) سخت بکوشند و جدی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.