درست نیست روسیه و چین را به نام دین تطهیر کنیم

درست نیست روسیه و چین را به نام دین تطهیر کنیم.

%۸۱

%۱۹

کل آرا
۱۵۱
با برچسب , , , , , , , , , , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام محمدتقی فاضل میبدی: درست نیست روسیه و چین را به نام دین تطهیر کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین فاضل میبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره سخنان ائمه جمعه درخصوص سفر رئیس‌جمهور به روسیه گفت: درست است رئیس‌جمهور به سفری رفت که امیدواریم برای کشور سود و منفعت داشته باشد اما اینکه ما بیایم این سفر را هم از هر جهت در راستای دین و اسلام توصیف و روسیه و چین را به نام دین تطهیر کنیم، به اعتقاد من کار درستی نیست.

وی ادامه داد: شما سابقه چین و روسیه را درخصوص اعدام‌های عجیب و غریبی که انجام دادند بررسی کنید متوجه می‌شوید دست به اقدامات نادرست هم زده‌اند. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: بله، باید رابطه دپیلماتیک با کشورهای دیگر به نفع منافع کشور داشته باشیم؛ باید سفرهای دیپلماتیک به نفع منافع ملی صورت گیرد اما این‌که ما بیاییم هرچیزی را از هر جهتی توجیه کنیم و به نام دین نقدی از تریبون نماز به آن وارد نکنیم، کار درستی نیست؛ سوال اینجاست حال اگر یک روزی این سفرها خدایی ناکرده به شکست بینجامد، نسل جوان چه می‌گوید؟ نمی‌گوید به نام دین هر چیزی را به خورد ما می‌دهید و شکست هم که می‌خورد آن را باز هم به پای دین می‌نویسید؟

وی ادامه داد: یکی از آقایان گفته است «روسیه زمان تزارها بد بود» اما بعد از تزارها روسیه خوب شده است، اینکه حرف نشد! دولت لنین و استالین یا حکومت آقای پوتین را که نمی‌شود گفت این‌ها خوب هستند و پیش از این‌ها بد بودند، چراکه حاکمان معمولاً کشورهای شرقی به ویژه اتحادیه جماهیر شوروی به هرحال حاکمان مستبدی بودند که مخالفان خودشان را می‌کشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.