یکی از راهکارهای ایجاد عدالت در جامعه مبارزه با فساد است

یکی از راهکارهای ایجاد عدالت در جامعه مبارزه با فساد است.

%۷۹

%۲۱

کل آرا
۲۰۲
با برچسب , , , , , , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام آل‌هاشم: یکی از راهکارهای ایجاد عدالت در جامعه مبارزه با فساد است.

امام جمعه تبریز بیان کرد: من چند روز پیش از مغازه‌ها بازدید کردم. به میوه فروش رفتم و قیمت‌ها را دیدم، آقایان دستگاه نظارتی کجایید؟ این بی سر و سامانی در بازار تا کِی؟ در آستانه ماه رمضان و عید هستیم، به بازار رسیدگی کنید. من از بی توجهی دستگاه‌های نظارتی گله مندم.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به اهمیت تربیت کودکان گفت: زیربنای اصلی تقوا در وجود انسان در دوران مودکی و با توجه کیفیت اعمال پدران و مادران شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: پدران و مادران رسالتی بالاتر از توجه به شکل گیری تقوا در وجود فرزندانشان ندارند. توجه به اقامه نماز و تعهد به فریضه امر به معروف و نهی از منکر ستون باعث تشکیل فقرات تقوا در وجود کودک می‌شود.

امام جمعه تبریز گفت: اگر کودک شیرینی این فرایض را بچشد با کمال اشتیاق به سمت این فرایض هدایت خواهد شد.

آل هاشم سپس به ضرورت رعایت عدالت اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از موارد بسیار سرنوشت ساز در انسان توجه و تعهد به مقوله عدالت است. فلسفه بعثت انبیا عدالت بوده و پدران و مادران نباید نسبت به شکل گیری روحیه عدالت محوری در کودکانشان بی تفاوت باشند.

وی با تاکید بر اینکه انسان اگر عدالت داشته باشد می‌تواند به سمت تقوا برود، افزود: یکی از راهکارهای ایجاد عدالت در جامعه مبارزه با فساد است. یکی از ضررهای فساد اقتصادی اینست که بیت المال خالی می‌شود و به جیب شخص طماع و حریص می‌رود.

آل هاشم سپس به فرارسیدن ماه رجب اشاره کرد و افزود: ماه رجب ماه خودسازی است و در این ماه می‌توانیم بیشتر به خداوند متعال نزدیک تر شویم. انسان می‌تواند در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان بیشتر از خود حساب بکشد.

امام جمعه تبریز ادامه داد: علمای اخلاق و عرفان برای اینکه انسان مواظب نفس خود باشند مراحلی نقل کرده‌اند. مرحله اول این است که از زمان بیدار شدن تا خوابیدن با خدا عهد ببندیم که خداوندا مرا از بندگان راستین خود قرار بدهد و خودش از اعمالمان مراقبت کند.

وی ادامه داد: مرحله دوم مراقبت از دین خودمان، مرحله سوم محاسبه خویشتن و بازجویی روزانه از نفس است و بهترین وقت محاسبه شب قبل خواب است؛ چون خواب نوعی مرگ است. مرحله چهارم مواخذه خویشتن و مرحله پنجم به نحو مشروع مجازات خویشتن کردن از طریق نذر و صدقه است.

آل هاشم به دیدار رهبر انقلاب با مداحان اشاره کرد و افزود: ایشان چند نکته کلیدی در این دیدار فرمودند، هیئت یک واحد اجتماعی بر محور مودت اهل بیت به سمت اهداف اهل بیت است. هیئت عزاداری محل تبیین و بیان احکام و پاسخ به سوالات است.

وی سپس گفت: مداحی هنر منحصر بفرد است، اشک دل را صفا می‌دهد و مستمع را به تاریخ می‌برد و با معارف آشنا می‌کند. باید مطالبی که در هیئات بیان می‌شوند متقن و مستند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.