مطالبه ‌گری باید در مسیر صحیح و با رعایت انصاف همراه باشد

مطالبه ‌گری باید در مسیر صحیح و با رعایت انصاف همراه باشد

%۱۱

%۸۹

کل آرا
۱۰۵
با برچسب , , , , , , , , , , , .

متن منبع

آیت‌الله یوسف طباطبایی‌نژاد: مطالبه ‌گری باید در مسیر صحیح و با رعایت انصاف همراه باشد.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با تبریک ۲۲ بهمن و میلاد امام جواد(ع)، افزود: یکی از دشمنان انسان، هوای نفس او است، خداوند در قرآن می‌فرماید دشمن‌ترین دشمن تو هوای نفس است و کسی که اطاعت از هوای نفس می‌کند، اطاعت از دشمن خود می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت ذکر و یاد خدا، افزود: همه چیز در دست خدا است و خداوند ذکر را جلای قلب انسان قرار داده ‌است. بصیرت، یاد خدا و تقوا چیزی نیست که انسان در دانشگاه و مکان‌های مختلف مانند علم آن را فرا بگیرد، بلکه در قرآن گفته شده که اگر واجبات را انجام دهید خداوند نوری را در قلب شما ایجاد می‌کند که هیچ کس نمی‌تواند تو را گمراه کند.

به گزارش ایسنا، امام جمعه اصفهان گفت: به لطف خدا و باهمت جوانان و ملت ایران در زمینه‌های علمی، صنعتی، پزشکی و سایر زمینه‌ها رشد خوبی داریم.

وی افزود: به کوری چشم دشمنان در ۴۳ سال پس از انقلاب مردم همه سختی‌ها را تحمل کرده‌اند و به اعتراف وزارت امور خارجه آمریکا، این کشور شکست ننگینی از تحریم‌ها علیه ایران متحمل شده است.

امام ‌جمعه اصفهان با اشاره به میلاد امام جواد(ع) و به امامت رسیدن ایشان در سن ۷ سالگی، تصریح کرد: علم و عظمت امام به سن و سال نیست، بلکه امری خدادادی است.

طباطبایی‌نژاد گفت: هرچه رشد علمی و عقلی یک انسان بیشتر باشد تمایلش به دین بیشتر خواهد بود. هرچه به علم خود بیفزاییم در مسیر رسیدن به حکومت حضرت مهدی(عج) قدم برداشته‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.