ربا در بانک‌ها بیداد می‌کند. بانک‌ها شیره جان مردم را می‌مکند. فساد بانکی یکی از علل زمین‌گیر شدن تولید و شکست اقتصاد است

ربا در بانک‌ها بیداد می‌کند. بانک‌ها شیره جان مردم را می‌مکند. فساد بانکی یکی از علل زمین‌گیر شدن تولید و شکست اقتصاد است

%۸۶

%۱۴

کل آرا
۲۵۹
با برچسب , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور: ربا در بانک‌ها بیداد می‌کند. بانک‌ها شیره جان مردم را می‌مکند. فساد بانکی یکی از علل زمین‌گیر شدن تولید و شکست اقتصاد است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: فساد اداری نیز یکی دیگر از مشکلات و اولویت‌های فعلی کشور است  که در قالب‌هایی مانند رشوه‌خواری، اختلاس یا نقش‌آفرینی واسطه‌ها خودش را نشان می‌دهد که اگر هم کم باشد، همین مقدار کم نیز زیبنده نظام نیست و باعث سلب اعتماد مردم می‌شود.

ذوالنور گفت: به موازات فساد اداری، برخی مفاسد بانکی هم به تولیدکنندگان فشار می‌آورد؛ به عنوان مثال، اسم تسهیلات بانکی را ۱۸ درصد می‌گذارند اما با جریمه دیرکرد و مسائل دیگر عملاً‌ آن را به ۳۰ درصد می‌رسانند! حالا کدام تولیدکننده با این وضعیت می‌تواند ۲۰ درصد سود به دست بیاورد؟!

وی تأکید کرد:‌ بنابراین، دولت باید در جایگاه واقعی خودش قرار بگیرد و کارهای خوب و ارزشمندی را که الان انجام می‌شود، اثربخش‌تر کند تا مردم طعم شیرین آن را بچشند و راه این اثربخشی نیز توجه به چند اولویت و ابرپروژه‌ای است که باید به صورت زمان‌بندی شده و با برنامه دنبال شود.

ذوالنور خاطرنشان کرد:‌ نقد ما به وضع موجود است که از گذشته باقی مانده و دولت فعلی باید وضع بهتر را دنبال کند؛ در واقع جنس نقد ما به دولت فعلی، از جنس نقد به دولت روحانی نیست بلکه برای رسیدن به وضعیت بهتر و امیدبخش‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.