تحریم‌های خارجی، در بسیاری از موارد، تولید و اقتصاد کشور را تحت الشعاع قرار داده است

تحریم‌های خارجی، در بسیاری از موارد، تولید و اقتصاد کشور را تحت الشعاع قرار داده است

%۷۸

%۲۲

کل آرا
۲۸۷
با برچسب , , .

متن منبع

آیت الله حسینی بوشهری:‌تحریم‌های خارجی، در بسیاری از موارد، تولید و اقتصاد کشور را تحت الشعاع قرار داده است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور با آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفت و گو کرد. رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خود تحریمی را عاملی مهم و تأثیر گزار در روند تولید و اقتصاد کشور دانستند و گفتند: تحریم‌های خارجی، در بسیاری از موارد، تولید و اقتصاد کشور را تحت الشعاع قرار داده است؛ اما برخی از مشکلات و گره‌های اقتصادی، مربوط به داخل است و باید در داخل حل شود و ارتباطی با خارج از کشور ندارد.

ایشان با اشاره به ظرفیت مناطق آزاد در افزایش تولید و بهبود وضعیت اقتصادی کشور افزودند: در دنیا رقبای زیادی داریم که همه در تلاش‌اند سرمایه و سرمایه گزاران را به سمت خود جلب کنند. از جمله این رقبا همسایگان ما هستند. باید با در نظر گرفتن مشوق‌های پایدار اقتصادی، سرمایه گزاران را به سرمایه گزاری در کشور تشویق کنیم.

اگر بناست در کشور مناطق آزاد داشته باشیم، باید لوازم آن را نیز بپذیریم و به آن ملتزم شویم. اگر تنها به ظاهر بسنده کنیم، پیشرفتی حاصل نخواهد شد و تأثیر و نتیجه لازم را در پی نخواهد داشت.

امام جمعه قم افزودند: زمینه نقض قانون نسبت به مناطق آزاد باید مرتفع شود. این مناطق باید به گونه‌ای باشند که سرمایه گزاران را جذب کنند. اگر از ظرفیت این مناطق به درستی استفاده نکنیم، فلسفه تأسیس این مناطق بی معنا خواهد شد.

ایشان تصمیم گیری‌های ناگهانی و قوانین ناپایدار را از جمله آسیب‌های کشور عنوان کردند و ابراز داشتند: یکی از مشکلات کشور، تعدد مراکز تصمیم گیری نسبت به یک مسئله است. تصمیم گیری های ناگهانی و خلق الساعه‌ای، خسارات فراوانی را برای تولید و اقتصاد کشور به دنبال دارد. الفبای اقتصادی یک کشور، قوانین پایدار است. فضای روانی ناشی از اینگونه تصمیمات سرمایه گزاران را دلسرد خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خواستار هم افزایی و همکاری بیشتر دبیرخانه مناطق آزاد اقتصادی با سایر دستگاه‌ها، به منظور حل مشکلات و جذب هر چه بیشتر سرمایه گزاران در کوتاه ترین زمان شد. ایشان خاطر نشان کردند: دبیرخانه مناطق آزاد باید با همکاری با سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها، مشکلات مربوط به این مناطق را مرتفع سازد و با تبیین جایگاه و معضلات این مناطق برای مردم و مسئولین، گره‌های موجود را باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.