اقتصاد و ارز ترجیحی

مردم باید در جریان نحوه‌ی کار و مدل جبران حذف ارز ترجیحی قرار گیرند؛ چراکه رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده‌اند که باید در خصوص مسائل و موضوعات مهم با مردم صحبت شود.

%۹۲


کل آرا
۱۵۴
با برچسب , , , .

متن منبع

ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز گفت: مردم باید در جریان نحوه‌ی کار و مدل جبران حذف ارز ترجیحی قرار گیرند؛ چراکه رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده‌اند که باید در خصوص مسائل و موضوعات مهم با مردم صحبت شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در خصوص عملکرد دولت سیزدهم در هشت ماه اول آغاز به‌کار خود اظهار کرد: دولت سیزدهم در این مدت باب حضور در بین مردم و گفت‌وگو با آن‌ها را باز کرد.

وی ادامه داد: از جمله اقدامات خوب دولت سیزهم می‌توان به تسریع در واردات واکسن و مهار اوج گیری شیوع ویروس کرونا، پرداخت بدون تأخیر حقوق و مزایا در ادارات، گسترش دیپلماسی منطقه‌ای و بین‌ المللی و افزایش تجارت با همسایگان، افزایش صادرات نفتی به حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز، افزایش میزان تجارت خارجی به حدود ۱۰۰ میلیارد دلار، پرداخت بدهی‌های گذشته، عدم استقراض از بانک مرکزی، دورزدن تحریم‌ها، ورود فعالانه به مذاکرات رفع تحریم، فعالیت در قالب بسته‌های برنامه‌ای برای اصلاح بودجه، نظام بانکی و بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد.

وی با بیان اینکه کارنامه‌ی خوب دولت در هشت ماه اخیر موجب بالارفتن انتظارات به‌حق مردم از دولت شده است، گفت: مردم تفاوت شرایط کنونی و گذشته را به‌صورت واضح احساس می‌کنند و از دولت انقلابی و مردمی انتظاراتی دارند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: مردم کشور ما مردمی نجیب، متدین، ولایی و پای‌کار هستند و هرموقع احساس کرده‌اند که حضورشان ضروری است، در صحنه حاضر شده‌اند و قطعا دولت را در ادامه‌ی این راه پر فراز و نشیب همراهی خواهند کرد.

وی، در تشریح انتظارات مردم از دولت بیان کرد: مشکلات مربوط به گندم، آرد، ماکارونی و نان باید به‌صورت شفاف به مردم توضیح داده شود و قطعا اگر مردم به‌خوبی توجیه شوند، هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.امام جمعه تبریز در خصوص دلایل مشکلات اخیر نیز گفت: افزایش قیمت جهانی گندم و رشد ۱۲۲درصدی آن در یک سال گذشته، افزایش ۲۰۰۰ درصدی قاچاق آرد یارانه‌ای نسبت به سال گذشته، تخلف چند کارخانه‌ی ماکارونی با عدم عرضه‌ به بازار، صادرات ماکارونی با آرد یارانه‌ای و فروش آرد به نرخ آزاد توسط دلالان، نرسیدن یارانه آرد و گندم به سفره‌ی مردم به‌دلیل قاچاق، شکاف زیاد قیمت با سایر کشورها از جمله دلایل افزایش قیمت‌ها و مشکلات اخیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.