سران حکومت باید زندگی خود را مثل آحاد فقیر و محروم جامعه قرار دهند تا با مشکلات آنان آشنا و از سختی های آنان آگاه باشند

سران حکومت باید زندگی خود را مثل آحاد فقیر و محروم جامعه قرار دهند تا با مشکلات آنان آشنا و از سختی های آنان آگاه باشند

%۹۰

%۱۱

کل آرا
۲۰۰
با برچسب , , , .

متن منبع

 آیت‌الله حسین نوری همدانی: سران حکومت باید زندگی خود را مثل آحاد فقیر و محروم جامعه قرار دهند تا با مشکلات آنان آشنا و از سختی های آنان آگاه باشند.

حضرت آیت الله نوری همدانی بعد از ظهر امروز در دیدار عبدالملکی وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی با اشاره به وظایف مسؤولان و دست اندرکاران نظام در قبال مردم گفت: در جامعه اسلامی اصل و ستون مردم هستند و باید در خدمت رسانی و ایجاد زمینه های رفاه مردم تمام ابزارها و نهادها به کار گرفته شوند.

وی در ادامه به برنامه های اسلام برای اداره جامعه اسلامی اشاره و خاطر نشان کرد: اسلام به دنبال اجرای عدالت در جامعه، ریشه کن نمودن جهل و نادانی و ایجاد رفاه و از بین بردن فقر است و نسبت به تمام این ها سفارش و تاکید های فراوانی نموده است حل مشکلات جامعه و رشد و تعالی مردم در گرو اجرای این دستورات اسلام است.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه افزود: امیرمؤمنان به مالک فرمودند: ای مالک! بدان و آگاه باش ستون دین و سپر در مقابل سختی ها و دشمنان همین مردم هستند. ملت شریف ایران در هشت سال دفاع مقدس و تمام عرصه هایی که نظام مقدس اسلامی نیاز داشت حضور فعال داشته و همواره پشتیبان نظام و رهبر معظم بوده و هستند از این رو باید در خدمت رسانی به مردم توجه و عنایت ویژه ای داشته باشید و خدمت به این مردم بالاترین عبادات است.

وی خدمت به مردم و بهبود وضعیت معیشتی آنها را وظیفه اول دولت دانست و گفت: نباید مردم از نظر معیشت در تنگنا باشند و باید مشکلات معیشتی مردم حل شود. باید تمام سعی و تلاش خود را برای راضی نگهداشتن مردم بکار بگیرید تا مردم خرسند و راضی باشند.

حضرت آیت الله نوری همدانی در رابطه با سبک زندگی مسؤولان و دست اندرکاران نظام ابراز کرد: حضرت امیر مومنان علی(ع) در زمان حکمرانی خویش مانند ضعیف ترین اقشار مردم زندگی می نمودند، از این رو سران حکومت باید زندگی خود را مثل آحاد فقیر و محروم جامعه قرار دهند تا با مشکلات آنان آشنا و از سختی های آنان آگاه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.