دولتمردان برنامه‌های اقتصادی را به طور شفاف با مردم در میان بگذارند

دولتمردان برنامه‌های اقتصادی را به طور شفاف با مردم در میان بگذارند

%۹۳


کل آرا
۱۹۵
با برچسب .

متن منبع

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی: دولتمردان برنامه‌های اقتصادی را به طور شفاف با مردم در میان بگذارند

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم، اظهار داشت: جایگاه معلمان در اسلام و جامعه ما بسیار والا است و بر همین مبنا باید ارزش این قشر در میان مردم و مسئولان رعایت شود.

وی افزود: حفظ حرمت معلم توسط مدیران مربوطه و پرداختن به موقع به نیازهای معلمان ضروری است و باید در دولت و مجلس این امر به صورت جدی پیگیری و اجرا شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، عنوان کرد: خود معلمان هم باید حرمت جایگاه معلمی که شغل انبیاء است را رعایت کنند و این طور نباشد که خود سبب تنزل جایگاه و شان شغلشان باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت معیشتی و اقتصادی جامعه را حساس برشمرد و خطاب به مسئولان، گفت: هر اقدامی در زمینه اقتصاد باید با تبیین دقیق و درست موضوع و روشنگری برای عموم جامعه همراه باشد.

قریشی بیان داشت: نباید شوک وارد شده به جامعه را پس از فشار بر روی مردم التیام داد، این سبب شکستن قشر آسیب‌پذیر و مستضعف می‌شود مسئولان باید به تبیین دقیق و درست موضوع توجه کنند.

وی ادامه داد: مردم ایران اسلامی از ۴۰ سال پیش در برابر تحریم و فشار اقتصادی ایستاده‌اند و یقینا این عزت و اقتدار همچنان ماندگار است. تنها مشکل در بخش اقتصاد، نبود تبیین و روشنگری است که باید رعایت شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به جایگاه حیا و عفت اسلامی در جامعه، خاطرنشان کرد: موضوع حیا و حجاب اسلامی تنها برای بانوان نیست و آقایان هم شامل این امر هستند. اینکه در خانواده آموزش لازم برای برخورد با حیا و عفت اسلامی به کودکان داده شود، وظیفه والدین است و نتیجه همین آموزش در جامعه دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.