عباس کعبی

آیت الله عباس کعبی‌ در سال‌ ۱۳۴۱ در منطقه‌ "لشکرآباد" واقع در اهواز متولد شد. تحصیلات مقدماتی و بخشی از تحصیلات حوزوی را در اهواز سپری کرد و سپس برای تکمیل علوم حوزوی خود به حوزه علمیه قم رفت. با جدی تر شدن فعالیت های مبارزاتی علیه رژیم پهلوی و آغاز دوران دفاع مقدس بدلیل فعالیت در این دو عرصه از ادامه تحصیل باز ماند اما پس از پیروزی انقلاب و پایان دوره ۸ ساله جنگ تحمیلی تحصیلات خود را ادامه داد و در سطح حوزه توانست به درجه ی اجتهاد و در سطوح دانشگاهی مدرک کارشناسی ارشد حقوق عمومی را اخذ نماید.

از مهمترین سوابق کاری و سیاسی وی میتوان به عضویت در مجلس خبرگان رهبری، عضو حقوقدانان در دوره پنجم شورای نگهبان و عضویت در جامعه مدرسین حوزه اشاره کرد.

آیت الله عباس‌ کعبی‌ تحصیلات‌ ابتدائی‌ و راهنمایی‌ را در مدارس‌ اهواز سپری‌ نمود. شرکت‌ وی‌ در مجالس‌ و محافل‌ مذهبی‌ و حضور در محضر علمایی‌ همچون "حاج‌ شیخ‌ صالح‌ طرفی" و "مرحوم‌ حاج‌ سید عبدالمطلب‌ جزایری"‌ در مسجد جامع‌ لشکرآباد سبب‌ شد تا در سن‌ ۱۳ سالگی‌ و بنا به‌ توصیه‌ پدر، همزمان‌ با تحصیل‌ در مقطع‌ دبیرستان‌ به‌ مدرسه‌ علمیه‌ "آیت ‌الله‌ کرمی‌" رفته و دروس‌ حوزوی‌ را فرا گیرد.

وی‌ در سال‌ ۱۳۵۵ به‌ حوزه‌ علمیه‌ اهواز رفت و‌ به‌ صورت‌ رسمی‌ تحصیلات‌ حوزوی‌ خود را پی‌ گرفت. با اوج‌گیری‌ انقلاب‌ و حضور جدی‌ در مبارزات‌ پیش‌ از انقلاب‌ و نیز فعالیتهای‌ پس‌ از انقلاب‌ و شروع‌ جنگ‌ تحمیلی‌، وقفه‌ای‌ چند ساله‌ در سیر درسی ‌وی ایجاد شد اما در سال‌ ۱۳۶۰ مجدداً تحصیلات‌ حوزوی‌ را دنبال کرد.

برای‌ استحکام‌ بنیۀ‌ علمی‌ خود، دروس‌ مقدمات‌ و مطالب آموخته شده را در مدرسه‌ علمیه‌ امام‌ خمینی‌ اهواز مجدداً بازآموزی نمود. وی در سال‌ ۱۳۶۴ به‌ قم‌ مهاجرت‌ کرد‌ و پس‌ از اتمام‌ دوره‌ سطح‌ در درس‌ خارج‌ حضرات‌ آیات"میرزا جواد تبریزی‌"، "وحید خراسانی"‌، "مکارم‌ شیرازی"‌، "صافی‌ گلپایگانی"‌، "جعفر سبحانی"‌، "سید کاظم‌ حائری" و "سید محمود هاشمی‌ شاهرودی"شرکت‌ کرد.

آیت الله کعبی،‌ با اهتمام‌ و توجه ویژه‌ای‌ که‌ به‌ مباحث‌ تفسیری‌ و معارف‌ اسلامی‌ داشت‌ از محضر اساتیدی چون "آیت الله مشکینی"‌، "علامه جوادی‌ آملی"‌، "آیت الله مصباح‌ یزدی"‌ و "آیت الله مظاهری" کسب‌ فیض‌ نمود.

آیت الله کعبی‌ همزمان‌ با تحصیلات حوزوی به‌ تحصیل‌ در دانشگاه‌ نیز پرداخته‌ است. وی مدرک کارشناسی‌ خود را در رشته‌ حقوق‌ از مجتمع‌ آموزش‌ عالی‌ قم‌ و کارشناسی‌ ارشد رشته‌ حقوق‌ عمومی را نیز از‌ دانشکده‌ حقوق‌ دانشگاه‌ تهران‌ اخذ کرده است.

حرکتی که در دانشگاه تهران علیه ارزشهای اسلامی و حجاب انجام دادند،‌برای آمریکایی ها به اندازه حضور ناوشان ارزش داشت که با حضور نیروهای انقلابی در صحنه دانشگاه همانند موشکی که به قلب ناو آنها شلیک شد پاسخ داده شد.

%۲۹

%۷۱

کل آرا
۱,۲۴۱

مردم با مشاهده صحنه‌های جنایت امروز، بیشتر قدر نیروهای حافظ امنیت و مدافعان حرم را می‌دانند و بر میزان رشد، آگاهی، هوشیاری، بصیرت، روحیه انقلابی، وحدت و برادری مردم نیز افزوده می‌شود.

%۴۰

%۶۰

کل آرا
۴۲۰

بسیاری از مشکلات ما ربطی به تحریم ها و آمریکا ندارد بلکه حاصل بی تدبیری و ضعف مسؤولان است و رسول خدا(ص) نیز در حدیثی ترس خود را از بی تدبیری و نه فقر بیان می کنند.

%۷۷

%۲۳

کل آرا
۳۲۶

یکی از ویژگی‌های سخنان امروز مقام معظم رهبری همدردی و اشاره به دردهای مردم است، ایشان همچنین تصریح کردند عمده مشکلات ما ریشه داخلی دارد و این پاسخ به کسانی است که ریشه مشکلات را تحریم‌های خارجی می‌دانند در حالی که ریشه حل مشکلات کشور استحکام اقتصاد درون زا است.

%۷۲

%۲۸

کل آرا
۳۳۸

دولت‌مردان باید با اقتدار و با تحول در برنامه اقتصادی، اصلاح نظام پولی و بانکی و ایجاد انضباط مالی، روی حل مشکلات معیشتی مردم تمرکز کرده و این امید را در مردم ایجاد کنند که مشکلات معیشتی و اقتصادی، قابل حل است.    

%۱۳

%۸۷

کل آرا
۶۹

مردم مناطق مرزی، حافظان این مرز و بوم هستند. آنها بویژه در ۸ سال دفاع مقدس در دفاع از اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) و سرزمین اسلامی و مقابله با دشمن بعثی و صدامی‌ها سنگ تمام گذاشتند.

%۶۱

%۳۹

کل آرا
۱۲۸

مسؤولان باید به مردم بگویند که برای رفع مشکلات چه اقداماتی کرده اند و چه اقداماتی را در دستور کار دارند، توطئه های دشمن نباید بهانه ای شود که مسؤولان  به مشکلات مردم بی توجهی کنند.

%۷۶

%۲۴

کل آرا
۸۷

راهبرد نفی ولایت فقیه به عنوان مهم ترین رکن نظام، در طول ۴۰ سال گذشته همواره در دستور کار دشمنان بوده و سیاست کلی نظام سلطه و استکبار  حذف این مهم است.

%۲۳

%۷۷

کل آرا
۳۲۸