آیت الله عباس کعبی‌ در سال‌ ۱۳۴۱ در منطقه‌ "لشکرآباد" واقع در اهواز متولد شد. تحصیلات مقدماتی و بخشی از تحصیلات حوزوی را در اهواز سپری کرد و سپس برای تکمیل علوم حوزوی خود به حوزه علمیه قم رفت. با جدی تر شدن فعالیت های مبارزاتی علیه رژیم پهلوی و آغاز دوران دفاع مقدس بدلیل فعالیت در این دو عرصه از ادامه تحصیل باز ماند اما پس از پیروزی انقلاب و پایان دوره ۸ ساله جنگ تحمیلی تحصیلات خود را ادامه داد و در سطح حوزه توانست به درجه ی اجتهاد و در سطوح دانشگاهی مدرک کارشناسی ارشد حقوق عمومی را اخذ نماید.

از مهمترین سوابق کاری و سیاسی وی میتوان به عضویت در مجلس خبرگان رهبری، عضو حقوقدانان در دوره پنجم شورای نگهبان و عضویت در جامعه مدرسین حوزه اشاره کرد.

آیت الله عباس‌ کعبی‌ تحصیلات‌ ابتدائی‌ و راهنمایی‌ را در مدارس‌ اهواز سپری‌ نمود. شرکت‌ وی‌ در مجالس‌ و محافل‌ مذهبی‌ و حضور در محضر علمایی‌ همچون "حاج‌ شیخ‌ صالح‌ طرفی" و "مرحوم‌ حاج‌ سید عبدالمطلب‌ جزایری"‌ در مسجد جامع‌ لشکرآباد سبب‌ شد تا در سن‌ ۱۳ سالگی‌ و بنا به‌ توصیه‌ پدر، همزمان‌ با تحصیل‌ در مقطع‌ دبیرستان‌ به‌ مدرسه‌ علمیه‌ "آیت ‌الله‌ کرمی‌" رفته و دروس‌ حوزوی‌ را فرا گیرد.

وی‌ در سال‌ ۱۳۵۵ به‌ حوزه‌ علمیه‌ اهواز رفت و‌ به‌ صورت‌ رسمی‌ تحصیلات‌ حوزوی‌ خود را پی‌ گرفت. با اوج‌گیری‌ انقلاب‌ و حضور جدی‌ در مبارزات‌ پیش‌ از انقلاب‌ و نیز فعالیتهای‌ پس‌ از انقلاب‌ و شروع‌ جنگ‌ تحمیلی‌، وقفه‌ای‌ چند ساله‌ در سیر درسی ‌وی ایجاد شد اما در سال‌ ۱۳۶۰ مجدداً تحصیلات‌ حوزوی‌ را دنبال کرد.

برای‌ استحکام‌ بنیۀ‌ علمی‌ خود، دروس‌ مقدمات‌ و مطالب آموخته شده را در مدرسه‌ علمیه‌ امام‌ خمینی‌ اهواز مجدداً بازآموزی نمود. وی در سال‌ ۱۳۶۴ به‌ قم‌ مهاجرت‌ کرد‌ و پس‌ از اتمام‌ دوره‌ سطح‌ در درس‌ خارج‌ حضرات‌ آیات"میرزا جواد تبریزی‌"، "وحید خراسانی"‌، "مکارم‌ شیرازی"‌، "صافی‌ گلپایگانی"‌، "جعفر سبحانی"‌، "سید کاظم‌ حائری" و "سید محمود هاشمی‌ شاهرودی"شرکت‌ کرد.

آیت الله کعبی،‌ با اهتمام‌ و توجه ویژه‌ای‌ که‌ به‌ مباحث‌ تفسیری‌ و معارف‌ اسلامی‌ داشت‌ از محضر اساتیدی چون "آیت الله مشکینی"‌، "علامه جوادی‌ آملی"‌، "آیت الله مصباح‌ یزدی"‌ و "آیت الله مظاهری" کسب‌ فیض‌ نمود.

آیت الله کعبی‌ همزمان‌ با تحصیلات حوزوی به‌ تحصیل‌ در دانشگاه‌ نیز پرداخته‌ است. وی مدرک کارشناسی‌ خود را در رشته‌ حقوق‌ از مجتمع‌ آموزش‌ عالی‌ قم‌ و کارشناسی‌ ارشد رشته‌ حقوق‌ عمومی را نیز از‌ دانشکده‌ حقوق‌ دانشگاه‌ تهران‌ اخذ کرده است.

%۲۵

%۷۵

کل آرا
۱۹۹
%۲۹

%۷۱

کل آرا
۱,۲۴۱
%۴۰

%۶۰

کل آرا
۴۲۰
%۷۲

%۲۸

کل آرا
۳۳۸
%۱۳

%۸۷

کل آرا
۶۹
%۶۱

%۳۹

کل آرا
۱۲۸
%۷۶

%۲۴

کل آرا
۸۷