احمد علم‌الهدی

علم‌الهدی متولد ۱۳۲۳ در مشهد است. وی از سن ۱۵ سالگی تحصیلات حوزوی خود را در مشهد نزد آیت‌الله محمدهادی میلانی که از معلمان سیدعلی خامنه‌ای نیز بود آغاز نمود. در سال ۱۳۵۲ به تهران رفت و به یکی از منتقدین عمده جناح چپ منجمله علی شریعتی بدل گردید. در فاصله ۱۳۶۱ الی ۱۳۸۴ در دانشگاه امام صادق به تدریس پرداخت و در آن سال به سمت امام جمعه مشهد منصوب شد. وی از منتقدان جدی سید محمد خاتمی و از طرفداران محمود احمدی‌نژاد بود تا آنکه اسفندیار رحیم مشائی دارای نقش پررنگ‌تری در دولت شد. در زمانی که در اواخر دولت احمدی‌نژاد قیمت مواد غذایی رو به افزایش رفت و مرغ کمیاب شد علم‌الهدی در واکنشی چشمگیر به منظور ساکت کردن گله‌مندان به اهالی مشهد توصیه کرد برای رفع نیازهای پروتئینی خود به اشکنه پیاز قناعت کنند. در انتخابات سال ۱۳۹۲ وی حمایت خود را از سعید جلیلی و در سال ۱۳۹۶ از داماد خویش سید ابراهیم رئیسی اعلام نمود که شوهر جمیله دختر اوست. پس از فوت آیت‌الله عباس واعظ طبسی در سال ۱۳۹۴ علم‌الهدی صاحب منصب نمایندگی ولی فقیه در مشهد نیز شد در حالیکه رئیسی در کرسی جانشینی واعظ طبسی در آستان قدس رضوی نشست. علم الهدی صریحاً از مواضع رئیس جمهوری حسن روحانی به ویژه در امور اجتماعی و فرهنگی انتقاد می‌کند.

وقتی پهپاد هدف گرفته شد نخست رئیس جمهور آمریکا شاخ و شانه کشید و گفت ایران وارد جنگ شد و بلافاصله حرفش را عوض کرد و گفت شاید اشتباها زده‌اند. با کدام جرات می‌خواست زدن پهپاد را جواب دهد؟ دید عرضه و قدرتش را ندارد و لذا حرفش را برگرداند.

موافقمخالف

اینکه یک زن باحجاب با یک فرد نامحرم بگو و بخند داشته باشد و دل بدهد و قلوه بگیرد حرام و بی عفتی است و اینکه مردان بازوها و سینه و یقه باز خود را به نمایش بگذارند و لباسی بپوشند که موجب تحریک زن‌ها شوند هم بی عفتی شمرده می‌شود که به خصوص در مجالس فامیلی این موارد بیشتر رخ می‌دهد.

%۴۲

%۵۸

کل آرا
۱,۳۹۰

لااقل در آرایش جنگی محکم بایستید؛ غنی سازی ۲۰ درصد‌ و آب سنگین اراک را راه بیندازید؛ با قدرت وارد شوید و بدانید که مردم هم پشت سر شما هستند.

%۳۵

%۶۵

کل آرا
۲,۵۴۰

آمریکا در این ۴۰ سال کجا توانست همه‌چیز را تمام کند که الآن تمام کند؟ کجا توانست به ما لطمه بزند؟ امروز در همه عرصه‌ها در تمام پهنه این ۴۰ سال، قدرتمندتر، پول‌دارتر، عزیزتر و زندگانی بهتر داریم.

%۴۰

%۶۰

کل آرا
۹۶۳

برنامه‌هایی که در قضیه سیل رخ داد و اگر عکس‌ها و فیلم‌هایش را ببینید و به رخ مردم دنیا بکشید؛ در روی کره زمین هیچ ملت و مردمی این نقشه‌ها و منظره‌ها را در تاریخ و اجداد و نیاکان و تاریخ ملت خود سراغ ندارند.

%۳۰

%۷۰

کل آرا
۸۳۳

سیل دو تجربه داشت؛ یکی اینکه مسئولان دولتی و وزرا همه وارد عرصه شدند و به عنوان یک مجاهد در جریان سیل به مردم رسیدند و مسائل اولیه فنی که باید با امکانات دولتی حل شود را وارد عرصه شدند و وزرا جهادگرانه وارد میدان شدند.

%۶۹

%۳۱

کل آرا
۸۰۷

باید واقع بین باشیم؛ این نظام، نظام انقلابی است و مدیر انقلابی می‌پسندد و می‌طلبد؛ این مردم در عمر ۴۰ ساله انقلابشان، مدیر انقلابی را دیده‌اند و مدیر انقلابی را لمس کرده‌اند؛ چه در زلزله غرب کشور و چه در سیل گلستان آنکه وارد عملیات شد و مسائل را حل کرد یا سپاه بود و یا ارتش.

%۳۵

%۶۵

کل آرا
۱,۲۹۶

معنای طلبگی این نیست که انسان وارد رشته‌ای شود تا بعدها کاری را انجام دهد. افراد بعد از تحصیل در دانشگاه و تخصص یافتن، شغل و کاری را پیدا می‌کنند. اما در طلبگی این طور نیست، طلبه اول مسیر کارش را انتخاب می‌کند و بعد تحصیل علم و دانش می‌کند.

%۶۶

%۳۴

کل آرا
۱,۳۴۳

چطور وقتی لایحه می‌آورید و فقهای شورای نگهبان مخالفت اما بعد مجمع تشخیص به آن رای موافق می‌دهد اینها ملت نیستند؟ امروزی که می‌خواهید محافظه کاری با دشمن را متوجه این نظام انقلابی کنید آن وقت ۲۰ تا ۳۰ نفر مجمع، ملت نیستند. ما هم می‌گوئیم ملت نیستند. ملت آنی بود که ۲۲ بهمن آمدند و همه چیزشان رهبری بود. همه چیز ملت و همه کاره ملت، رهبر است که تکلیف را مشخص فرمودند.

%۱۵

%۸۵

کل آرا
۱,۵۳۹

آنچه به عنوان توسعه و رشد علمی و فناوری و پیشرفت اقتصادی و زندگی مردم گفته می‌شود، دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی است و دستاورد انقلاب چیز دیگری است؛ دستاورد انقلاب این است که اسلام را به‌عنوان برهم‌زننده معادلات استکباری بر دنیا حاکم کرد.

%۳۰

%۷۰

کل آرا
۱,۱۸۱

وظیفه بنده به عنوان نماینده ولی فقیه در استان، ارشادی است و در عزل و نصب‌ها نیز دخالت ندارم و معتقدم وضعیت موسیقی نیز باید با کمک خود اهالی موسیقی بهبود پیدا کند.

%۳۲

%۶۸

کل آرا
۱,۴۴۵

لوازم خانگی و خودرو در چند ماهه اخیر با مشکل گرانی روبه‌رو شده‌اند به‌طوری که آیا کسی با حقوق دومیلیون تومان می‌تواند شرایط ازدواج را برای فرزندان خود فراهم کند؟

%۸۵

%۱۵

کل آرا
۶۵۵

امروز فتنه قوی‌تر وجود دارد و توطئه دشمن تمام نشده و مقام معظم رهبری هم در فرمایشات اخیر فرمودند دشمن در سال ۹۷ به‌دنبال مقدماتی است که از این مقدمات برای فتنه سال ۹۸ نتیجه بگیرد.

%۲۵

%۷۵

کل آرا
۸۰۴

کسانی که وارد حوزه های علمیه شدند، نباید تخصص اصلی خود را رها کنند بلکه جریان دانشگاهی خود را در مطالعات مختلف ادامه داده و تخصص پیدا کنند که اینگونه برای جامعه کاربردی خواهند بود.

%۶۵

%۳۵

کل آرا
۳۹۵

کسی نگفت ایشان دروغ می‌گوید؛ نخیر، پولشویی هست. اشکال در این کار است نه اشکال در اینکه چرا گفتید. تولیت سیاست خارجی حرفی بزند برای دشمن سند می‌شود؛ اینکه گفته شود مخالفان FATF نیز دنبال پولشویی هستند صحیح نیست.

%۲۹

%۷۱

کل آرا
۹۹۳

یک کار در این مملکت شد، ببینید چقدر مردم را امیدوار کرد، دوتا اخلالگر اقتصادی مفسد اقتصادی فی‌الارض را اعدام کردند، مردم امیدوار شدند و آرامش پیدا کردند، قوه قضاییه با یک قاطعیت به مردم امید داد.

%۲۹

%۷۱

کل آرا
۵۱۶

اربعین و پیاده‌روی رضوی امسال، نمادی از عشق و ارادت به اهل‌بیت(ع) و توسعه تبار رسول‌الله(ص) بود اما عده‌ای نیز یزیدی و مامونی شدند؛ کسانی که این زیارت را ابزار کاسبی کردند و بلیت هواپیما را تا ۳ – ۴ میلیون تومان فروختند.

%۶۰

%۴۰

کل آرا
۵۸۰

برخی افراد ناآگاه و نمایندگان مردم بیان کردند که چرا مجلس خبرگان رهبری در مسائل اقتصادی و معیشتی مردم دخالت کرده است؟ شما که در مجلس به فکر اقتصاد و معیشت مردم نیستید، خبرگان هم نباشد؟ 

%۴۹

%۵۱

کل آرا
۸۹

القای حضور عراقی‌ها در مشهد برای فساد توطئه جدید انگلیس به‌منظور ایجاد تفرقه بین مسلمانان است. به مسئولان امنیتی و انتظامی مشهد تأکید می کنیم باید با بیداری و هوشیاری همه امکانات را برای مقابله با هرکونه فحشا بسیج کرده و قدرتمند با این پدیده برخورد کنند.    

%۳۰

%۷۰

کل آرا
۲۳۵

در هیچ کشوری پیدا نمی‌کنید که دولت و دولتمردانش این قدر به مردم وابسته باشند و این قدر در یک عرصه مردمی خدمتگزار باشند. دولتمردان ما در دل‌ها، اندیشه و مغزهای مردم ما به اندازه تراکم خدمت و عرضه خدمت دارای نقش و موقعیت هستند.

%۳۹

%۶۱

کل آرا
۲۳۳

جناب آقای رئیس جمهور فرمودند که اگر بنا شد نفت ما قطع شود، از تنگه هرمز به آن طرف یک قطره نفت نمی‌رود و مقام معظم رهبری فرمودند این فرمایش آقای رئیس جمهور سیاست کلی نظام است.

%۳۰

%۷۰

کل آرا
۱۸۷

بنده دولت‌ ستیز نیستم. منتها بعضی از عزیزان در دولت مسئولیت هایی قبول کردند که از عهده مسئولیت آن بر نمی‌آیند. یا توانش را ندارند یا اگر توانش را دارند، عمل نمی‌کنند که این خیانت به مردم است.

%۷۴

%۲۶

کل آرا
۲۷۲

مردم مانند کباب روی تابه در نابسامانی اقتصادی می‌سوزند. مسئله ۲ تن سکه اگر در افسانه‌های قدیمی هم می‌آمد کسی باور نمی‌کرد؛ این چه مدیریت اقتصادی است؟این‌ها چه مدیرانی هستند که جریان اقتصادی کشور را به صورت دو تن سکه و یک گنج افسانه‌ای دربیاورند و بدزدند؟

%۷۳

%۲۷

کل آرا
۱۶۷

مشکلات داریم اما بحران اقتصادی نداریم، جریان‌های پیش آمده، مشکلات اقتصادی کشور را به‌صورت بحران درمی‌آورند. در کنار این بحران‌آفرینی، آیا کارگزاران نظام مثل تیم ملی ما تلاش می‌کنند یا تماشاچی هستند؟

%۲۶

%۷۴

کل آرا
۲۵۷

این برادران کامیون دار ما بدانند این جبهه همین الآن هم هست، این جنگ را آمریکا هم دارد، چطور شد آن روز ایستادید، ماشین‌های شما را خمپاره زدند، بمب باران کردند و شما ادامه دادید آن مجاهده و مقاومت خود را، الآن که دشمن آمده اقتصاد کشور را هدف قرار داده و می‌خواهد ما را مستأصل کند، شما دست به اعتصاب می‌زنید؟ این اعتصاب مثل رفتن از این‌طرف میز به آن‌طرف میز است، یعنی کاری که لشکر امام حسن کردند؛ یعنی شمایی که در تاریخ ۸ سال دفاع مقدس، اتحادیه کامیون داران و صنف کامیون داران کردند، الآن به‌عنوان دستیاری آمریکا که ما را در مخاطره قرار داده، این‌ها دست به اعتصاب بزنند و اعتصاب کنند؟ این درست است؟ معنای اقتصاد مقاومتی است که ما لاستیک نداریم، خرجمان چنین است و کرایه‌مان چنان است؟

%۳۵

%۶۵

کل آرا
۲۰۰

یک برجام آمریکایی شکست‌خورده، نیاییم روی آن برجام اروپایی استوار کنیم که این هم شکست بخورد، آدرس غلط ندهیم، ما برای برداشتن تحریم‌ها برجام را قبول کردیم، تحریم‌ها را این‌ها برنداشتند، بعدش هم برنمی‌دارند.

%۶۰

%۴۰

کل آرا
۲۲۳

مشکل ما با برخی جریان های سیاسی همین است که آن ها متأسفانه در خط پیامبر زدایی هستند و می خواهند به اسم شادی، لذت و حل مسائل اقتصادی، در جامعه پیامبر زدایی کنند. مردم ما باید دقت کنند که به چنین بلایی مبتلا نشویم.

%۵۷

%۴۳

کل آرا
۱۶۵