حمید رسایی (زاده ۱ مرداد ۱۳۴۷، تهران) روحانی، سیاست‌مدار اصولگرا و نماینده مردم تهران در دوره هشتم و دوره نهم مجلس شورای اسلامی است که در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد. رسایی از حامیان جدی محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری وی بود.
دوره دبستان و متوسطه را در خیابان ایران واقع در تهران به پایان رساند. رفت‌وآمدها به پایگاه بسیج او را به جبهه‌های جنگ ایران و عراق کشاند. رسایی در جبهه‌های جنگ حضور داشت و پس از تحصیلات متوسطه در سال ۱۳۶۵ وارد حوزه علمیه قم شد. دوره سطح را نزد استادی، سید احمد خاتمی، موسوی تهرانی، مسعودی و محمدی و دوره درس خارج را نزد مکارم شیرازی، تبریزی، فاضل لنکرانی و علیدوست گذراند.

او به دلیل آشنایی با زبان عربی به مدت دو سال برای تدریس دروس دینی و تبلیغ در آفریقا بسر برد و تاکنون به منظور تبلیغ در جمع ایرانیان خارج از کشور در کشورهای لبنان، بلغارستان، فلیپین، پاکستان، آلمان، یونان، ایتالیا، مکزیک و … حضور پیدا کرده‌است. از سال ۱۳۷۱ با حضور در مرکز تحقیقات سپاه و سپس ورود به مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث با کار علمی در مورد حدیث آشنا شد و در مقطعی مسئولیت یکی از مدیریت‌های آن مؤسسه را بر عهده گرفت. رسایی فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی را به صورت عام و فراگیر از سال ۱۳۷۴ با تألیف اولین کتاب سیاسی اش با عنوان «روحانیت و سلامت انتخابات» آغاز کرد. تا کنون ۱۵ عنوان کتاب از وی به چاپ رسیده‌است.

%۲۹

%۷۱

کل آرا
۸۰۱
%۶۳

%۳۷

کل آرا
۱,۵۱۴
%۶۵

%۳۵

کل آرا
۲,۱۷۶
%۷۰

%۳۰

کل آرا
۱,۱۵۳
%۶۳

%۳۸

کل آرا
۸۰