حمید رسایی

حمید رسایی (زاده ۱ مرداد ۱۳۴۷، تهران) روحانی، سیاست‌مدار اصولگرا و نماینده مردم تهران در دوره هشتم و دوره نهم مجلس شورای اسلامی است که در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد. رسایی از حامیان جدی محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری وی بود.
دوره دبستان و متوسطه را در خیابان ایران واقع در تهران به پایان رساند. رفت‌وآمدها به پایگاه بسیج او را به جبهه‌های جنگ ایران و عراق کشاند. رسایی در جبهه‌های جنگ حضور داشت و پس از تحصیلات متوسطه در سال ۱۳۶۵ وارد حوزه علمیه قم شد. دوره سطح را نزد استادی، سید احمد خاتمی، موسوی تهرانی، مسعودی و محمدی و دوره درس خارج را نزد مکارم شیرازی، تبریزی، فاضل لنکرانی و علیدوست گذراند.

او به دلیل آشنایی با زبان عربی به مدت دو سال برای تدریس دروس دینی و تبلیغ در آفریقا بسر برد و تاکنون به منظور تبلیغ در جمع ایرانیان خارج از کشور در کشورهای لبنان، بلغارستان، فلیپین، پاکستان، آلمان، یونان، ایتالیا، مکزیک و … حضور پیدا کرده‌است. از سال ۱۳۷۱ با حضور در مرکز تحقیقات سپاه و سپس ورود به مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث با کار علمی در مورد حدیث آشنا شد و در مقطعی مسئولیت یکی از مدیریت‌های آن مؤسسه را بر عهده گرفت. رسایی فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی را به صورت عام و فراگیر از سال ۱۳۷۴ با تألیف اولین کتاب سیاسی اش با عنوان «روحانیت و سلامت انتخابات» آغاز کرد. تا کنون ۱۵ عنوان کتاب از وی به چاپ رسیده‌است.

برای برون رفت از وضعیت فعلی، سه راه پیش روی ماست: جنگ، مذاکره، اقتصاد مقاومتی ومتکی به درون. گزینه مطلوب ومورد حمایت رهبری، سومی است. اما ترامپ وجریان واداده داخلی، هیچکدام دنبال جنگ نیستند. اقتصاد مقاومتی را هم آنها نمیخواهند واینها نمی‌توانند. بنابراین هردو دنبال مذاکره اند.

%۶۳

%۳۷

کل آرا
۱,۵۱۴

جناب آقای رییسی! در نیوزلند، یک روز بعد از واقعه تروریستی، دادگاه فرد تروریست تشکیل شد. این سرعت عمل مرحمی بر زخم جنایت رخ داده بود. حالا اما ۱۳ روز ازکشته شدن ۲۱ مسافر و زخمی شدن ۱۶۴ هموطن در واقعه تلخ سیل دروازه قرآن شیراز گذشته وهنوز سیستم قضایی درحال رسیدگی است!

%۶۵

%۳۵

کل آرا
۲,۱۷۶

استاندار گلستان ادعا کرده که برای درمان جراحت ناشی ازشیمیائی بخارج ازکشور رفته ولی وزیر کشور سفر او را با اطلاع قبلی و برای رسیدگی به مشکلات خانوادگی اعلام کرد حتی مرخصی او را بعداز وقوع سیل هم تمدید کرده! از تناقضات شان بگذریم، آنکه باید اول عزل شود، وزیر نیست؟!

%۷۰

%۳۰

کل آرا
۱,۱۵۳

کلیت قوه قضاییه با صدور رای درباره یک پرونده متفاوت است. ساختار قوه قضاییه هم مثل ساختار جمهوری اسلامی است. این ساختار قابل دفاع است. اما آیا در این ساختار هیچ اشکالی وجود ندارد؟ خیر. ممکن است اشکالاتی هم باشد.

%۶۳

%۳۸

کل آرا
۸۰