حسن روحانی

بیوگرافی :

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، متولد ٢١ آبان ١٣٢٧ در شهر سرخه (سمنان)، دارای دکترای حقوق و سابقه تحصیل در حوزه علمیه قم در حد اجتهاد است. وی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری نیز می‌باشد.

هر چند که ممکن است عده ای بخواهند به نفع شخصی و یا جمعی از فضای مجازی سوء استفاده کنند اما هیچگاه نمی‌شود یک حرکت بزرگ و جهانی را بخاطر عده‌ای سوء استفاده کننده تعطیل کرد.

موافقمخالف

امروز مردم ایران نسبت به ۶ ماه و یک سال گذشته آرامش بیشتری دارند و نسبت به آینده کشور خود امیدوارتر هستند و امروز مسئولین کشور نیز دیدگاه و نظر متحد و واحدی دارند و راه کلام و نظرات مسئولین رده‌بالا و همه مردم و فرهیختگان جامعه یکسان و واحد شده است.

%۴۰

%۶۰

کل آرا
۱,۸۳۵

جمهوری اسلامی ایران به دنبال تقویت امنیت در منطقه است و هیچ تمایلی به درگیری با کشورها و یا قدرتهای بزرگ ندارد اما اگر از طرف آنها اقدام نابخردانه ای شروع شود، بی تردید با پاسخ قاطع و پشیمان کننده ای مواجه خواهد شد.

%۶۴

%۳۶

کل آرا
۱,۵۹۴

مهم اینکه توجه داشتیم که راه‌حل مشکلات چیست و دولت چقدر «اختیار» دارد؟ دولت در سیاست خارجی چقدر اختیار دارد؟ اوباما رئیس جمهوری امریکا ۱۹ بار از من تقاضای ملاقات کرد؟ ولی دولت اختیار پاسخش را نداشت.

%۶۶

%۳۴

کل آرا
۲,۰۱۱

من در زمان جنگ تحمیلی هم مسئولیت داشتم، ولی مشکلات کنونی کشور با آن زمان قابل مقایسه نیست، زیرا در زمان جنگ ما مشکل مراودات بانکی با جهان نداشتیم و با مشکلی در فروش نفت به دنیا روبه‌رو نبودیم. ولی الان هر دو مشکل دست و پای اقتصاد کشور را بسته است. ما در شرایط یک جنگ تمام‌عیار هستیم.

%۶۱

%۳۹

کل آرا
۱,۴۲۷

بدترین اقتصاد اقتصاد خصولتی است، مخصوصاً وقتی افرادی در این شرکت‌ها باشند که در نهادهای نظارتی حضور دارند یا ضابط قضایی هستند. رهبری بارها تاکید کرده‌اند نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند.

%۶۴

%۳۶

کل آرا
۱,۵۷۳

افراطی‌گری راه نجات منطقه و صلح و ثبات نیست و راه حل اعتدال است ما ملت های منطقه بدون احترام و بدون آنکه به حقوق یکدیگر معترف باشیم نمی‌توانیم به اهداف بزرگمان دست یابیم.

%۷۸

%۲۲

کل آرا
۲,۳۰۷

متأسفانه در مسئله حجاب، اول از زن شروع می‌کنیم در حالی که قرآن ابتدا مرد را از نگاه هرز دور می‌کند، اما ما می‌رویم و بخاطر حجاب دختران و زنان را دستگیر می‌کنیم.

%۷۳

%۲۷

کل آرا
۹۶۱

بدون همکاری با بانک های خارجی مشکل اقتصاد ما حل می شود، اما ۲۰ درصد گران‌تر. حالا یک نفر نمی آید بگوید اگر FATF باشد ۲۰ درصد ارزان تر می شود و اگر نباشد ۲۰ درصد گران تر.

%۳۹

%۶۱

کل آرا
۶۶۲

چرا راجع به مسایل روشن می‌جنگیم. بله همه دنیا گرفتار پولشویی است. شما به من نشان دهید یک کشور در دنیا هست که در آن پولشویی انجام نمی‌گیرد.

%۶۴

%۳۶

کل آرا
۱,۳۳۸

اگر امید و نشاط در جامعه افزایش یابد، می‌تواند در برطرف کردن و پیشگیری از آسیب‌ها تأثیرگذار باشد به طور مثال چه ایرادی دارد که بخشی از استادیوم ورزشی که هیچ منافاتی با قانون و شرع و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد، به بانوان اختصاص یابد.

%۷۱

%۲۹

کل آرا
۱,۲۰۳

رویکرد جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی همواره مبتنی بر  چندجانبه گرایی و پایبندی به اصول شناخته شده حقوق بین‌الملل بوده است.

%۳۱

%۶۹

کل آرا
۲۲۴

اینکه در جامعه‌ای عده‌ای برای اینکه احساس می کنند به حقوق‌شان تعرضی صورت گرفته، احقاق حق کنند، بسیار خوب است و می‌تواند برای آینده حتی بازدارنده باشد تا همه بدانند باید نسبت به قوانین و عرف مربوط پایبند باشند.

%۷۷

%۲۳

کل آرا
۳۴۵

آنچه اهمیت دارد این‌است که می دانیم و یقین داریم میخواهیم در برجام بمانیم و معتقدیم باید با آرامش ادامه روند گفتگوها به انجام برسد.

%۶۹

%۳۱

کل آرا
۱۷۸

اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط دوستانه با جهان، اتحادیه اروپا و بویژه سوئیس است و انتظار داریم برن و همه کشورهای اروپایی با تقویت علنی و آشکار چندجانبه گرایی در جهان، سیاست فعلی دولت آمریکا در یکجانبه گرایی را به روشنی تقبیح کرده و بر لزوم حرکت در مسیر احترام به تعهدات و توافقات بین المللی تاکید کنند.

%۶۹

%۳۱

کل آرا
۱۲۷

ورزش نمادی موثر از یکپارچگی ملی است. مردم ایران نشان داده اند عاشق کشور خود هستند و از هر فرد و حرکتی که باعث موفقیت و اعتلای نام ایران در عرصه بین المللی شود، تجلیل می کنند.

%۷۱

%۲۹

کل آرا
۲۸۰

کاش روحانیت که در ابتدای انقلاب آستین بالا زد و بار مسوولیت اداره کشور را بر عهده گرفت، امروز وارد جناح‌‍‌بندی‌های سیاسی نشده بود.

%۷۱

%۲۹

کل آرا
۱۶۱

چه اشکالی دارد تلویزیون، مسابقات زنان و دختران ما که با پوشش کامل در میادین ورزشی حضور می‌یابند را هم پخش کند؟ به‌ویژه زمانی که در برابر تیم‌های نامدار دنیا شجاعانه مسابقه می‌دهند و با کسب پیروزی‌های بزرگ موجب شادی همه ملت ایران می‌شوند. ‌

%۶۸

%۳۲

کل آرا
۲۲۲

پایداری برجام موجب تحکیم امنیت و همکاری منطقه ای است. اساس روابط ما بر اعتماد است و برجام اولین پایه مهم برای اعتماد میان ایران و کشورهای غربی است.

%۶۳

%۳۷

کل آرا
۲۱۴

البته تولید ملی به عنوان اساس در سال جاری مطرح است و دولت بر توسعه اشتغال و همچنین بر مبارزه با فقر به عنوان دو اصل مهم تاکید دارد که در بودجه تقدیمی به مجلس هم روی این دو اصل تاکید شد.

%۷۴

%۲۶

کل آرا
۶۱

سال ۹۷ باید سال شفافیت بیشتر و مبارزه بیشتر با فساد باشد. این خواست جوانان ماست که شفافیت بیشتر، اقتصاد بهتر، آزادی بیشتر، فرهنگ باز و رابطه بهتر با جهان داشته باشیم

%۶۵

%۳۵

کل آرا
۸۵

همه حق دارند انتقاد کنند، انتقاد وظیفه همه و در اسلام به معنای سخن دلسوزانه و اصلاح‌گرانه است؛ همه در برابر پیشوایان و مسئولین حق نصیحت دارند؛ نصیحت همان انتقاد سازنده و دلسوزانه است و تخریب به معنای نقد نیست.

%۶۲

%۳۸

کل آرا
۹۲

راه و آینده کشور، راه شفافیت است و اگر می‌خواهیم با فساد و رانت مبارزه کنیم، راهش شفافیت است و اگر می‌خواهیم مردم رفاه داشته باشند، راهش دولت الکترونیک بوده و مسیری جز این نداریم.

%۷۵

%۲۵

کل آرا
۹۹

در کشور ما جناح بندی داریم پس باید بگوییم ریاضی اصولگرایان یا اصلاح طلبان یا اعتدالگرایان؟! عده ای در کشور ما نشسته اند فیزیک و ریاضی و شیمی اسلامی درست کنند پول های زیادی خرج شده اتاق های زیادی صرف شده و انرژی های بسیاری صرف شده است ریاضی و الگوریتم یکی است، علم، علم است؛ مگر فرق دارد.

%۷۴

%۲۶

کل آرا
۱۳۶

رفتارها و برخوردهای خشونت آمیز و اهانت و تضعیف پلیس که حافظ نظم و امنیت جامعه است، از طرف هر گروهی که انجام گیرد، به هیچ وجه تحمل نخواهد شد.

%۶۹

%۳۱

کل آرا
۱۶۶

اساس اسلام بر مبنای زندان و تعزیر و دادگاه نیست. اساس دین اسلام فرهنگ است، ابلاغ است، تبلیغ است، تشریح است، بشیر و نذیر است

%۶۵

%۳۵

کل آرا
۱۸۳

قانون اساسی بن‌بست‌ها را برداشته و ظرفیت بزرگی دارد و اگر در موضوعی با هم بحث داریم باید به اصل ۵۹ مراجعه کنیم که طبق آن باید به آرای مردم مراجعه کرد.

%۶۶

%۳۴

کل آرا
۱۴۵

دولت از قبل گوش شنوایی داشته و امروز هم دارد و به اعتراض مردم هم احترام می‌گذارد و در میان دولت‌های گذشته شاید، رساترین حرف را این دولت گفته که اعتراض را می‌پذیرد و قبول می‌کند.

%۵۵

%۴۵

کل آرا
۲۲۲

مردم سالاری فقط انتخابات نیست. حضور و مشارکت دائمی مردم و تعاون و یاری مردم به یکدیگر و اعتراض و نقد حق مردم است. کسی نمی‌تواند ملت ایران را از بیان ابراز نظر و نقد و اعتراض بازدارد گوش همه مسئولان باید در برابر مطالبات و خواست مردم شنوا باشد.

%۱۰۰


کل آرا
۱۵۳