احمد مازنی

احمد مازنی (متولد ۱۳۴۰ در بندرگز)، روحانی، سیاستمدار اصلاح طلب، رئیس شاخه ایثارگران حزب اعتماد ملی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، معاون سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران، عضو سابق حزب جمهوری اسلامی و مؤسس انجمن اسلامی شهید هاشمی‌نژاد در مشهد است. او جزء لیست سی نفری اصلاح طلبان و حامیان دولت یازدهم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیه تهران بود که تمامی افراد لیست امید به مجلس راه یافتند.

پیشنهاد برقراری روابط پارلمانی با عناصر معقول در مجلس نمایندگان و کنگره آمریکا را مطرح کردم.برقراری روابط پارلمانی به کمک کشورهای حافظ منافع ایران و آمریکا می تواند راهگشا باشد. در شرایط کنونی هم که خط تماس بین دولت‌ها بسته است ‌می توان راه بین مجالس را باز کرد.

%۵۱

%۴۹

کل آرا
۱,۱۴۹

ضرورت دارد این عنوان “گشت ارشاد” تغییر یا حذف شود چرا که این نام به دلیل عملکرد نامناسب یا تبلیغات منفی ذهنیت منفی ایجاد کرده است.

%۸۷

%۱۳

کل آرا
۲,۰۰۲

ما باید بیشتر نگران این باشیم که سازمان جاسوسی دنیا ما را چک و شنود نکنند. اما اگر از موضوع شنود برداشت‌های سلیقه‌ای و شخصی در مورد شهروندان عادی صورت گیرد غیرقانونی است و اگر ما مطلع شویم که چنین مجوزهایی برای شنود داده شده است حتما به عنوان ناظر برخورد خواهیم کرد.

%۵۸

%۴۲

کل آرا
۳۰۷

فردی که گفت‌وگوی تمدن­ها و فرهنگ­ها را در عرصه بین­ المللی به اتفاق آراء در سازمان ملل به تصویب رساند، حتماً قادر به مشورت دادن هم هست اما ایشان محدود می­شود و در عوض اجازه می­دهیم افرادی مانند آقای احمدی‌­نژاد به همه دستگاه­های ما اعتراض کنند و عوام گرایی از نوع دیگر را در جامعه ترویج دهند. این اتفاقات معلول عدم رعایت عدالت در حوزه سیاست و قدرت است که در بقیه بخش­ها هم شاهد آن هستیم.

%۷۲

%۲۸

کل آرا
۷۲

از طرفی به دلیل نزاع بین سنت و مدرنیسم ما نتوانستیم از این ابزار به درستی استفاده کنیم: استفاده از شبکه­‌های ماهواره­ای را ممنوع کردیم ولی مردم از آنها استفاده می‌­کنند؛ بخشی از فضای مجازی را فیلتر کردیم اما مردم از فیلترشکن استفاده می‌­کنند و این اطلاعات از کانال‌­های غیررسمی در اختیار مردم قرار می­‌گیرد. این فراوانی اطلاعات در حال حاضر و سوگیری بخشی از آنها سبب کاهش اعتماد عمومی به مثابه بخشی از سرمایه اجتماعی شده است.

%۶۲

%۳۸

کل آرا
۵۵