محمد جعفر منتظری

محمدجعفر منتظری در بهمن سال ۱۳۲۷ در قم بدنیا آمد. پدرش گلپایگانی و مادرش اهل خمین است. پدرش درس طلبگی خواند و منتظری تا ۶ سالگی به همراه خانواده در قم زندگی می‌کرد. بعد از آن آیت الله بروجردی پدر وی را به عنوان نماینده خود به آشتیان فرستاد و تا سال ۱۳۴۰ در آنجا ماندند. منتظری دوران ابتدایی را در آن شهر گذراند و پس از آن دوباره به قم بازگشت. پس از آن پدر وی مسئول دفتر آیت الله گلپایگانی شد. محمدجعفر منتظری نیز به سمت تحصیل علوم دینی رفت. پدر وی از سوی آیت‌الله گلپایگانی مأمور ایجاد حوزه‌ای در این شهر شد و محمدجعفر منتظری در همان حوزه دوران طلبگی خود را آغاز و تا سا ل ۱۳۴۶ در آنجا به تحصیل مشغول بود و در درس استادان چون: آیت‌الله مشکینی، آیت‌الله سبحانی، آیت‌الله فاضل لنکرانی و آیت‌الله گلپایگانی شرکت کرد.

از ماه آینده شاهد تحولات بزرگی در فضای مجازی خواهیم بود، اقداماتی موثری در این راستا صورت گرفته و سعی می‌کنیم، این فضا را هرچه سریع‌تر پاکسازی کنیم و جلوی دستبردهای دشمن و ضربه‌هایی که به شرف و آبروی خانواده‌ها وارد می‌کند را بگیریم.

%۳۶

%۶۴

کل آرا
۱,۸۸۳

آقای وزیر، طبق مصو‌به شورای عالی فضای مجازی شما مکلف بودید شبکه‌های اجتماعی داخلی را تقویت کنید، چرا نکردید؟ به مردم جواب بدهید! چرا به شبکه‌های اجتماعی خارجی میدان دادید و پهنای باند زیادی را در اختیار آنها قرار دادید؟

%۳۵

%۶۵

کل آرا
۱,۲۳۴

این امر [قطع وابستگی به اقتصاد دشمن] حاصل نمی‌شود مگر اینکه اقتصاد کشور متوجه به مسائل داخلی شود و مشکلات کشور از لحاظ اقتصادی در درون حل شود.      

%۶۹

%۳۱

کل آرا
۱,۱۰۷

امروز شاهدیم روابط خانمان برانداز جنسی در این شبکه ها ترویج‌می شود حتی آموزشهای خطرناک را به مردم یاد می دهند و اگر می گوییم مسئولین کاری کنند که این بلایا دامن جامعه را نگیرد آن وقت درست است که ما را تمسخر کنید؟ بگویید فیلترینگ به تاریخ پیوست؟ عزیزان ما به تاریخ می پیوندیم.

%۳۸

%۶۲

کل آرا
۸۸۴

یکی از اشکالات ما این است که از جوسازی‌هایی که تحت عنوان حقوق بشر علیه ما درست می‌شود، می ترسیم. در حالی که طبق آیه شریفه قرآن به صراحت آمده که هر مرد و زنی که دست به سرقت می زنند در صورتی که واجد شرایط باشند و آن شرایط ۱۳- ۱۴ گانه در موردشان احصا شود دستش را قطع کنند. اگر این خشونت است دستوری است که خدا داده.

%۲۳

%۷۷

کل آرا
۳۹۲

برخی مطالبات دانشجویان به‌حق است و ما آنها را پیگیری خواهم کرد اما نشانه‌هایی دیدم که به‌نظرم رسید عده‌ای از جناح‌های سیاسی و افراد خارج می‌خواهند از این حادثه (تصادف اتوبوس دانشگاه آزاد) برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند.  

%۲۲

%۷۸

کل آرا
۳۵۵

ما مهره هایی داریم که الان بازداشت و یا تحت تعقیب هستد و یا پرونده شان در جریان است ولی همه پرونده های قضایی را نمی شود برملا کرد زیرا برخی مسائل اگر برملا بشود نمی توان به نتیجه رسید.

%۲۴

%۷۶

کل آرا
۲۱۷

سیاری از بدحجابها فرهنگ خانوادگیشان چنین است که بدحجاب ظاهر می‌ شوند و بدحجابی را بد نمی دانند. عده ای از بدحجابها اعتقادی به اسلام ندارند، لائیک هستند و یا مذاهب دیگری دارند اما عده کمی هم هستند که با قصد دهن کجی به ارزش‌های دین و احکام اسلام این کار را می کنند.

%۵۵

%۴۵

کل آرا
۲۷۲

اصل اعتراض قانونی و بیان مطالبات حق مردم و جزو حقوق شهروندی است و هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی‌ آن را بگیرد. بالاخره مردم در یک شهر، روستا و مرکزی خواسته‌های به حقی دارند و گاهی ممکن است مسئولین به این خواسته‌ها توجه نکنند و مردم با تجمع بخواهند خواسته‌هایشان را بیان کنند.

%۷۳

%۲۷

کل آرا
۲۵۰

زن و مرد و جوان و کودک و دختر و پسر را دراستادیوم جمع کردند و عده‌ای زن به این بهانه روسری خود را برداشتند و شروع به آواز و رقاصی کردند؛ آیا خانواده‌های شهدا که این سرمایه‌های عظیم را دادند این هدف را داشتند؟

%۱۰

%۹۰

کل آرا
۲۹۳

وقتی کسی در جامعه مورد ظلم قرار می گیرد و برای اجرای عدالت به دستگاه قضا مراجعه می کند به حق انتظارش این است که رسیدگی بر مبنای عدالت صورت گیرد. اگر در اجرای وظیفه شرعی قانونی و اجتماعی کوتاهی کنیم سخت ترین عقاب الهی متوجه ما خواهد بود.

%۷۵

%۲۵

کل آرا
۱۶۱

مقام معظم رهبری چندی پیش جمعی را از سه قوه مشخص کرده‌اند تا این جمع تصمیم‌گیری انجام داده و اقداماتی در این راستا را اجرایی کنند که از آن روز تا به الان این جمع فقط یک جلسه برگزار کرده است.

%۶۵

%۳۵

کل آرا
۱۳۱

متاسفانه مناطق آزاد بلیه‌ای برای قاچاق شده و در کشور ما به جای آنکه به محلی برای صادرات تبدیل شود، دریچه‌ای بزرگ و گشاد برای ورود کالای قاچاق شده است.

%۶۵

%۳۵

کل آرا
۲۸۸

دولت در تدوین مصوبه ارز باید ابعاد حقوقی این مسئله را به خوبی بررسی کند تا در پیگیری ها؛ سازمان تعزیرات و قوه قضائیه با مشکل حقوقی مواجه نباشند.

%۷۳

%۲۷

کل آرا
۱۳۷

در مسئله خودرو گرایش مردم به سمت خودرو‌های خارجی به این دلیل است که کیفیت خودر‌وهای داخلی به نحوی نیست که بتواند رضایت مردم را جلب کنند و متاسفانه به صورت یک اختاپوسی در آمده و ریشه در بعضی جا‌هایی دارد که دنبال منافع خودشان هستند.

%۷۸

%۲۲

کل آرا
۱۱۶

فردی که بی‌حجابی و حرکاتی را که در شان یک بانوی مسلمان نیست، مرتکب شود از نظر قانون جرم مرتکب شده و تحت تعقیب است، البته ما اعتقاد داریم این افراد را قبل از مجازات هدایت و ارشاد کنیم تا متنبه و متوجه شوند که این حرکت صحیحی نیست و دستگاه قضایی نیز باید در چارچوب قانون حرکت کند و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

%۱۰۰


کل آرا
۱۰۷