حجه‌الاسلام‌‌والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، متولد ۱۳۴۳ در خانواده‌ای اصیل و مذهبی در شهرستان دماوند چشم به جهان گشود.

محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، به‌عنوان یکی از صاحب‌نظران حوزه تربیتی در کشور، خود از دوران نوجوانی، پس از آشنایی با معارف الهی از بستر آثار و منظومه فکری شهید مطهری و شهید صدر، با جریان انقلاب اسلامی همراه شد و با شیفتگی نسبت به شخصیت والای امام راحل، در قالب انجمن‌های اسلامی، به مبارزه با جریانات منحرف فکری از طریق ترویج اندیشه‌ ناب اسلامی پرداخت و با تفکر تشکیلاتی، علاوه بر تأسیس مؤسسه فرهنگی امام رضا(ع)، در جایگاه مدیریت مدرسه علمیه امام صادق(ع)، به‌صورت میدانی، بر تربیت نوجوانان و جوانان در فضای حوزوی و خارج از آن همت گماشت. این حلقه‌های تربیتی، طی سال‌های بعد، با شکل‌گیری مدارس اسلامی معصومیه(س) و دارالایتام امام حسن مجتبی(ع)، تکمیل‌تر شد.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، در جبهه‌های دفاع مقدس، در لشگرها و گردان‌های: ۲۷ محمد رسول الله(ص)، ۱۰ سیدالشهداء(ع)، ۴۰ صاحب‌الزمان(عج)، ۶ ویژه پاسداران، قمر بنی‌هاشم(ع) و ۱۱۰ خاتم‌الانبیاء(ص)، علاوه بر انجام وظیفه تبلیغی، به‌عنوان روحانی رزمنده و تخریب‌چی، حضور فعال و مؤثری داشت و پس از شرکت در عملیات‌های: والفجر مقدماتی، رمضان، والفجر۱۰ و کربلای ۵، در عملیات مرصاد به مقابله با منافقین کوردل شتافت.

سابقه ۶ سال مسئولیت در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری یکی از دانشگاه‌ها و ایفای نقش در جایگاه نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان پس از حضرت آیت‌الله امامی کاشانی و آیت‌الله جنتی که از سال ۱۳۷۹ تاکنون ادامه دارد.

حجت الاسلام محمدجواد حاج‌علی اکبری در ۱۰ دی ۱۳۹۷ با حکم حضرت آیت الله خامنه ای بعنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شد.

%۷۶

%۲۴

کل آرا
۲۹۳
%۷۸

%۲۲

کل آرا
۱۸۱
%۶۶

%۳۴

کل آرا
۱,۲۶۷
%۳۸

%۶۲

کل آرا
۱,۵۲۰
%۷۰

%۳۰

کل آرا
۱,۲۲۲
%۳۳

%۶۷

کل آرا
۱,۰۸۵
%۳۰

%۷۰

کل آرا
۱,۲۵۲
%۸۸

%۱۲

کل آرا
۶۴۷
%۳۱

%۶۹

کل آرا
۴۸۴
%۳۹

%۶۱

کل آرا
۱۱۰