محمدجواد حاج‌ علی‌اکبری

حجه‌الاسلام‌‌والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، متولد ۱۳۴۳ در خانواده‌ای اصیل و مذهبی در شهرستان دماوند چشم به جهان گشود.

محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، به‌عنوان یکی از صاحب‌نظران حوزه تربیتی در کشور، خود از دوران نوجوانی، پس از آشنایی با معارف الهی از بستر آثار و منظومه فکری شهید مطهری و شهید صدر، با جریان انقلاب اسلامی همراه شد و با شیفتگی نسبت به شخصیت والای امام راحل، در قالب انجمن‌های اسلامی، به مبارزه با جریانات منحرف فکری از طریق ترویج اندیشه‌ ناب اسلامی پرداخت و با تفکر تشکیلاتی، علاوه بر تأسیس مؤسسه فرهنگی امام رضا(ع)، در جایگاه مدیریت مدرسه علمیه امام صادق(ع)، به‌صورت میدانی، بر تربیت نوجوانان و جوانان در فضای حوزوی و خارج از آن همت گماشت. این حلقه‌های تربیتی، طی سال‌های بعد، با شکل‌گیری مدارس اسلامی معصومیه(س) و دارالایتام امام حسن مجتبی(ع)، تکمیل‌تر شد.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، در جبهه‌های دفاع مقدس، در لشگرها و گردان‌های: ۲۷ محمد رسول الله(ص)، ۱۰ سیدالشهداء(ع)، ۴۰ صاحب‌الزمان(عج)، ۶ ویژه پاسداران، قمر بنی‌هاشم(ع) و ۱۱۰ خاتم‌الانبیاء(ص)، علاوه بر انجام وظیفه تبلیغی، به‌عنوان روحانی رزمنده و تخریب‌چی، حضور فعال و مؤثری داشت و پس از شرکت در عملیات‌های: والفجر مقدماتی، رمضان، والفجر۱۰ و کربلای ۵، در عملیات مرصاد به مقابله با منافقین کوردل شتافت.

سابقه ۶ سال مسئولیت در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری یکی از دانشگاه‌ها و ایفای نقش در جایگاه نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان پس از حضرت آیت‌الله امامی کاشانی و آیت‌الله جنتی که از سال ۱۳۷۹ تاکنون ادامه دارد.

حجت الاسلام محمدجواد حاج‌علی اکبری در ۱۰ دی ۱۳۹۷ با حکم حضرت آیت الله خامنه ای بعنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شد.

کشورهای منطقه که چشم‌شان به آمریکاست دیدند که سامانه‌های دفاعی آمریکایی در برابر پهپادهای یمنی مقاوم نیستند، اما سامانه‌های ایرانی پهپاد پیشرفته آمریکایی را سرنگون کردند. پیشنهادمان به این کشورها این است که سامانه‌های دفاعی‌شان را از ایران بخرند. ارزان‌تر هم به آنان خواهیم داد.

موافقمخالف

واقعیت شرایط امروز آرایش جنگی دشمن در مقابل ایران اسلامی است البته نه در حوزه نظامی زیرا در این حوزه دشمن عرضه‌ای ندارد.

%۳۰

%۷۰

کل آرا
۱,۲۵۲

نمایندگان طلاب و فضلای استان ها نیز با دست خالی در مناطق سیل زده فعال شده و شاهد صحنه هایی بودیم که ما را به یاد دفاع مقدس انداخت و به واقع خوش درخشیدند.

%۸۸

%۱۲

کل آرا
۶۴۷

بیانیه [رهبری] سرشار از صلابت انقلابی و ایستادگی و مقاومت است و بر فسادستیزی در درون و عزت همراه با مصلحت در برابر دیگران تأکید شده است.

%۳۴

%۶۶

کل آرا
۳۵۷

امروز محور مقاومت زنجیره طلایی مقاومت در منطقه را تشکیل داده است؛ حلقه‌های این زنجیره طلایی، حزب‌الله لبنان، قوای وطنی در سوریه، حشد الشعبی و انصار الله یمن و مقاومت مردمی در نیجریه است که این حاصل مقاومت مردم است.

%۳۱

%۶۹

کل آرا
۴۸۴

ما باید به فاز اجتماعی وارد شویم و آن را در دستور کار قرار دهیم. رویکرد سیاسی ما نسبتا قوی است، رویکرد فرهنگی هم کمی تا قسمتی مناسب است اما در رویکرد اجتماعی دچار اختلالیم که از نیاز های امروز ماست و جهات مختلفی هم این ضرورت را تاکید می کند.

%۳۹

%۶۱

کل آرا
۱۱۰