آیت الله محمدرضا ناصری‌یزدی، (زاده ۱۳۲۳ در یزد) نماینده ولی فقیه در استان یزد و امام جمعه کنونی شهر یزد و امام جمعه سابق شهرکرد است.

ناصری پیش از پیروزی انقلاب ایران و در سال اولی که سید روح الله خمینی در نجف تبعید بود به نجف رفت و به زندگی در کنار وی پرداخت و در درس های آیت الله خمینی شرکت کرد. وی در طول سالهای تبعید همراه نخستین رهبر انقلاب ایران بود و تا زمان انقلاب در کنار وی بود.

در طول ۱۵ سال تبعید امام خمینی به نجف و پاریس، ناصری یک مرتبه برای توزیع اعلامیه سخنرانی آیت الله خمینی به مکه رفت که در انجا توسط ماموران عربستان بازداشت و به مدت دو سال و نیم در زندان انفرادی در مکه بود و هیچ کسی از سرنوشت وی اطلاعی نداشت و بعد از دو سال و نیم آزاد شد.

وی در اوایل انقلاب عهده‌دار دادستانی یزد و بعد از آن به حکم سید روح‌الله خمینی، به مدت ۲۵ سال، نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد بود که با درگذشت محمدعلی صدوقی امام جمعه سابق یزد از سوی سید علی خامنه‌ای در مرداد ۱۳۹۰ به عنوان نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد منصوب شد.

در راستای تحقق منویات رهبری برای وحدت و همدلی در بین قشرها مختلف مردم گام‌هایی برداشته شد و هیچگاه در این استان از گروه و جناح‌های سیاسی حمایت نکرده‌ام و تنها به دنبال گسترش و ترویج مفاهیم اسلامی و دینی بوده‌ام.

%۱۲

%۸۸

کل آرا
۲۸۴
%۶۰

%۴۰

کل آرا
۶۰