محمدعلی نکونام فرزند قنبر علی متولد ۱۳۳۵ در شهرستان گلپایگان دیده به جهان گشود، وی در سال ۱۳۵۰ و در سن ۱۵ سالگی وارد حوزه علمیه گردید. چند ماه اولیه تحصیل را در مدرسه علمیه گلپایگان (مدرسه مرحوم حجه الاسلام ) گذراند و در همان سال به حوزه علمیه قم وارد شد و در مدرسه آیت‌الله‌العظمی گلپایگانی به ادامه تحصیل پرداخت. پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی در آن مدرسه ، لمعتین و رسائل و مکاسب و کفایتین را از محضر حضرات آیات ستوده و صلواتی و وجدایی فخر و تنی فضل بهره گرفت. خارج فقه و اصول را محضر حضرات آیات عظام مکارم شیرازی و فاضل لنکرانی و یکی دیگر از چهره‌های علمی تلمذ نمود و همزمان از مباحث تفسیری آیت‌الله جوادی آملی بهره گرفت.

در کنار تحصیل به فعالیت‌های تبلیغی در نقاط مختلف اشتغال داشت و به نشر معارف اسلام و ترویج و آموزش قرآن مشغول بوده است، تدریس در دانشگاه‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری و گلپایگان ازجمله فعالیت‌های چندین ساله ایشان می‌باشد.

در دوران هشت سال دفاع مقدس حضور مستمر در جبهه‌های جنوب و غرب و در کردستان از برنامه‌های ایشان بوده و در پشت جبهه از خدمت به مهاجرین جنگی به‌ویژه در استان لرستان بهره‌مند بوده و در خدمت رفاه و اشتغال آنان قرار داشت.

قبل از انقلاب نیز همزمان با تحصیل از مبارزه با رژیم ستم‌شاهی و همراهی با نهضت امام غافل نبود. در اجتماعات علیه رژیم پهلوی و در پخش اعلامیه‌های امام و دیگر مراجع فعال بود.

%۳۲

%۶۸

کل آرا
۲۴۴
%۱۴

%۸۶

کل آرا
۱,۶۸۴