ناصر رفیعی محمّدی (زادهٔ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۴۴ هجری شمسی؛ در محمدیه از توابع شهرستان نایین)، روحانی، خطیب و کارشناس مذهبی ایرانی است. او طی سال‌های اخیر در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی پُربیننده و شنونده‌ای همچون سمت خدا و بر بال سخن حضور یافته و سخنران مراسم مختلف در حرم فاطمه معصومه و حرم امام رضا بوده‌است.
رفیعی تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان خود را در قم گذراندو و در سال ۱۳۶۲ از دبیرستان ماندگار شیخ صدوق قم در رشتهٔ علوم تجربی فارغ‌التحصیل شد. او پس از به پایان رساندن دبیرستان وارد حوزهٔ علمیهٔ قم شد و ظرف پنج سال دورهٔ سطح را تا پایان کفایه به پایان رساند. هنگامی که در پایهٔ پنجم به تحصیل می‌پرداخت رتبهٔ اول آزمون شورای مدیریت حوزه را کسب کرد و به این خاطر از سوی آیت‌الله خمینی یک دورهٔ کامل بحارالانوار را به عنوان هدیه دریافت کرد.[۳]

او دروس سطح را نزد وجدانی فخر، اعتمادی، پایانی، دوزدوزانی، صلواتی، راستی، کاشانی و ستوده گذرانده و از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ در دروس خارج فاضل لنکرانی، مظاهری و صانعی شرکت داشته‌است.

همچنین ضمن گذراندن دروس اصلی حوزه، دروس جنبی را نیز نزد استادان متعددی خواند. به عنوان مثال فلسفه (نهایه الحکمه) را نزد صالحی مازندرانی، علوم قرآن را نزد معرفت، شرح تجرید را نزد استادی، تفسیر را نزد جوادی و رجال را نزد سبحانی مطالعه کرده‌است.

او همزمان با تحصیل در حوزه به تحصیلات دانشگاهی نیز پرداخت و لیسانس الهیات را از دانشکده باقر العلوم و فوق لیسانس این رشته را از دانشگاه قم اخذ نمود. رفیعی در سال ۱۳۷۳ در آزمون دکتری در رشته علوم قرآن و حدیث دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۷۷ با دفاع از رسالهٔ خود موفق به اخذ دکتری با رتبه عالی گردید.
رفیعی در دوران دانش‌آموزی، از طریق توزیع بیانیه و اعلامیه علیه رژیم شاه به فعالیت می‌پرداخت و پس از پیروزی انقلاب و تأسیس حزب جمهوری اسلامی به عضویت در شاخهٔ دانش‌آموزی آن حزب درآمد.[۳]

علی لاریجانی در جریان دیدارهای خود با مراجع و روحانیون سرشناس طی رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم، با رفیعی دیدار کرده و سخنرانی‌ها او را «کاربردی» و «تأثیرگذار» خوانده و گفته بود: «از منبرهای شما استفاده می‌کنیم»

وی مسئولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان و مدیریت گروه شیعه شناسی جامعه المصطفی العالمیه را برعهده داشته‌است. و هم‌اکنون عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه می‌باشد. او همچنین دبیری همایش ملّی «صدف کوثر» را که هر سال برگزار می‌شود بر عهده دارد

%۷۲

%۲۸

کل آرا
۱,۱۹۱
%۷۱

%۲۹

کل آرا
۱۸۵