سید محمدعلی آل‌هاشم

سید محمدعلی آل‌هاشم (زاده ۱۳۴۱) امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی از ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ تاکنون است. وی همچنین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از سال ۱۳۸۸ تا ۱۱ تیر ۱۳۹۶ بود. او فرزند آیت‌الله سید محمدتقی آل‌هاشم از روحانیون برجسته تبریز است. تحصیلات مقدماتی را تا دبیرستان در تبریز گذراند سپس برای تحصیل علوم دینی به قم عزیمت نمود تحصیلات حوزوی را تا مقطع سطح چهار حوزوی (دکتری) گذراند و همچنین به مدت ۱۴ سال در درس خارج سیدعلی خامنه‌ای حضور فعال داشته‌است و همچنین دارای مدرک دکترای فقه و مبانی نیز می‌باشد.

وی همچنین اولین امام جمعه ای بود که ‌دستور داد تا نرده‌هایی که بین مردم و مسئولان فاصله ایجاد می‌کرد برداشته شود.[۳] همچنین حضور ایشان در روز دانشجو در دانشگاه، بدون تکلف و آدابی خاص و نیز سخن گفتن به زبان جامعه‌ی هدف در دانشگاه، تردد با تاکسی و اتوبوس خط واحد، حضور در بازار و حتی تابوشکنی بزرگ و حضور در ورزشگاه و همدلی با مردمی که احساسشان جریحه‌دار شده بود، از جمله سلوک رفتاری متفاوت ایشان با اغلب امامان جمعه دانسته شده است.[۴]

امروز اگر ترامپ در مقابل تدبیر مقام معظم رهبری مبنی بر «نه جنگ و نه مذاکره» حیران مانده‌اند. هر روز یک تصمیم می‌گیرند، روزی ناوگان خود را به خلیج فارس می‌فرستند و روزی در موقع حضور نخست وزیر ژاپن در ایران، برخی از نفتکش ها را توسط عوامل خود هدف قرار می‌دهند تا ایران را متهم کنند.

%۳۳

%۶۷

کل آرا
۲,۰۶۳

در حوزه رعایت مسائل زیست محیطی در کارخانه‌های پتروشیمی تبریز و یا کاوه سودا مراغه حرف و حدیث‌هایی در بین مردم و فضای مجازی وجود دارد و توصیه می‌کنم مسئولان محیط زیست برای تنویر افکار عمومی توضیحات کافی را ارائه بدهند.

%۸۱

%۱۹

کل آرا
۱,۹۶۱

ما در همه عرصه‌ها به فرهنگ بسیج نیازمندیم، چراکه بسیج همواره در همه برهه‌ها و بحران‌ها و مواقع حساس کارساز بوده و نقش مهم خود را نشان داده است. فرهنگ بسیج در دانشگاه‌ها با ارتقا سطح‌علمی دانشجویان، جوانان عزیز را با آگاهی سیاسی بالا برای حل مشکلات کشور آماده‌تر کند.

%۳۷

%۶۳

کل آرا
۲۶۰

پیش از این عرض کرده بودم اگر در زمان مناسب به مشکلات صنفی کامیون‌داران توجه می‌شد، کار به اینجا نمی‌رسید و خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی سعی در حل این عزیزان داشته و دارد.

%۴۶

%۵۴

کل آرا
۲۶۹

رئیس جمهور کشورمان از واژه گانی در سخنرانی خود در سازمان ملل استفاده کرد که در عرف بین المللی و در بین اتباع غیر ایرانی سهل الفهم بود و توانست ارتباط بیشتری با مخاطبان غیر ایرانی برقرار کند.

%۷۳

%۲۷

کل آرا
۱۱۰

مجلس هر آنچه می‌تواند در ارتباط با اشتغال و رفع بیکاری جوانان توجه کند چراکه مردم به ویژه جوانان از شدت بیکاری رنج می‌برند و روزانه ده‌ها مراجعه کننده بیکار داریم.

%۷۷

%۲۳

کل آرا
۴۰۱

اگر امروز نیرو‌های حشد‌الشعبی در عراق، حزب ‌الله در لبنان، فاطمیون در سوریه و انصار‌الله در یمن توانسته ‌اند معادلات را تغییر دهند و پیروز میدان تکفیر و متجاوزین باشند، الگوی خود را بسیج مستضعفین قرار دادند.

%۴۲

%۵۸

کل آرا
۱۷۳

مردم از عملکرد مسئولان ناراحت هستند، برخی مسئولان از مردم فرار می کنند باید در اتاق مسئولان به روی مردم باز باشد، نباید در ادارت شاهد تبعیض باشیم، این مردم به خاطر انقلاب اسلامی خون داده اند.

%۶۶

%۳۴

کل آرا
۱۳۳

در طول ۷۰ سال گذشته رژیم آل‌سعود رابطه پنهانی با صهیونیست‌ها داشته است، که این روزها اظهارات ولیعهد عربستان رسوایی جدیدی برای این رژیم به بار آورده است.

%۵۴

%۴۶

کل آرا
۱۶۸