سید رضا اکرمی

سید رضا اکرمی (زاده ۱۳۲۱ در سمنان) روحانی و سیاست‌مدار محافظه‌کار ایرانی، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، مشاور عالی وزیر کشور (عبدالرضا رحمانی فضلی) در امور روحانیت و رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران است.
وی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، دبیر سابق جامعه وعاظ تهران و نماینده دوره‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم و هشتم مجلس شورای اسلامی از شهرهای
سمنان و تهران است
پست‌های وی پس از پیروزی انقلاب ایران (۱۳۵۷)؛ اولین رئیس عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش، نمایندگی در ۵ دوره مجلس شورای اسلامی، فرماندهی تبلیغات جبهه و جنگ، جانشین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و مشاور عالی این سازمان بوده‌است.

روزه بر‌ترین راه ساخت یک سیاستمدار اسلامی است، چرا که با رفع کدورت‌ها و اجتناب از حاشیه‌سازی‌ها می‌شود، تزکیه نفس، رفع کدورت‌ها، ایجاد اتحاد، حفظ وقار و رعایت همیشگی آرامش که در فلسفه روزه لحاظ شده که می‌تواند به الگوی رفتاری سیاستمداران تبدیل شود.

%۴۱

%۵۹

کل آرا
۱,۷۶۴

چند سال پیش عده ای رفتند سفارت عربستان را آتش زدند و برای کشور مساله درست کردند. در حالی که این کار خلاف عقل، تجربه بود. ما به دشمن نباید بهانه دهیم؛ بلکه باید مستدل و منطقی عمل کنیم.

%۷۱

%۲۹

کل آرا
۱,۴۶۰

من در نماز جمعه هفته اخیر مشهد حضور داشتم  و سخنان آقای علم الهدی را هم شنیدم. یک نفر هم تکبیر گفت که تکبیر بسیار بی رمقی ادا شد؛ اینها از همان رواق بیرون نمی رود. وقتی که ما حرف را به جای خود و همراه با راه حل نگوییم این طور می شود.

%۵۲

%۴۸

کل آرا
۱۲۵

باید همچون گذشته توان دفاعی کشور مدام به روز رسانی و تقویت شود تا قدرت بازدارندگی نظام مانع از نفوذ و دشمنی مغرضان باشد، باید استقلال و قدرت منطقه‌ای خود را حفظ کرده و زمانی که کشوری از ما کمک خواست، به یاری او بشتابیم.

%۶۰

%۴۰

کل آرا
۴۲۲

اقتصاد ما بیمار است. به این دلیل که نفتی، وارداتی، مصرفی و بهره کاری در آن بسیار پایین است. حجم واردات ما نیز بسیار سنگین است و در واقع ما می توانیم با توجه به اقتصاد مقاومتی، تولید را افزایش داده و مصرف را تنظیم کنیم. همچنین برای اینکه وارادات خود را به حداقل رسانده و صادرات را بالا ببریم و از اتکا به نفت خارج شویم، باید بسیار تلاش کنیم و اراده و انسجام خود را قوی کنیم و به دنبال مسائل حاشیه ای نباشیم.

%۶۹

%۳۱

کل آرا
۱۶۰

مخاطب بیانات رهبر معظم انقلاب در آن سخنرانی، فقط قوای سه‌گانه نبودند بلکه به صورت عام فرمودند ما در بخش عدالت عقب افتاده‌ایم. بخش خصوصی و تعاونی در کنار بخش دولتی نیز به عنوان بخش‌های مهم اقتصادی نتوانسته‌اند در تحقق عدالت اقدام مؤثری انجام دهند تا فاصله‌های طبقاتی کاهش یابد. در واقع این اقدامات نتوانسته باعث شود که فقرا این همه در مضیقه نباشند و رفاه و بی‌دردی اغنیا افزایش نیابد.

%۶۵

%۳۵

کل آرا
۸۳