یوسف طباطبایی‌نژاد

سید یوسف طباطبائی نژاد (زاده ۱۳۲۳ خورشیدی در روستای ظفرقند اردستان) نماینده استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری و دوره‌های سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، امام جمعه شهر اصفهان و مدیر حوزه علمیه اصفهان است.

همه مشکلات از سوی دشمن نیست بلکه بی‌تدبیری دولت و رفتارهای اشتباه مردم تأثیرگذار است، گاهی اوقات و در زمان فشار اقتصادی مردم به خرید یک جنس و یا کالا هجوم می‌آورند.

موافقمخالف

استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس که به دنبال مشکلات تأمین آب برای استان، صورت گرفت اقدام درستی بود که در نهایت به دستور رئیس جمهور به معاون اولش برای بررسی طرح تشکیل ستاد احیای زاینده رود منجر شد.

%۷۷

%۲۳

کل آرا
۱,۰۳۳

این مشکل [مشکل آب در اصفهان] برای بسیاری از افراد اهمیت نداشته و یا نتوانستند کاری کنند، متاسفانه نه استاندارهای بومی و غیر بومی و نه رئیس جمهورها دلسوزی برای آب اصفهان نداشتند.

%۶۵

%۳۵

کل آرا
۸۰۵

به نظر من هیچ‌کس حق شرکت در این اجتماعات اعتراضی را ندارد چون‌که با این تجمعات مشکلی رفع نمی‌شود، همه به این گرانی‌ها آگاه هستند، ما منکر وجود اشتباهات از سوی دولت در عرصه اقتصادی نیستیم ولی نباید کارگر دشمن در داخل شویم.

%۱۴

%۸۶

کل آرا
۱۸۷

نمی گویم روش درستی است که اینگونه سکه به فروش برود و اشتباهی در نحوه توزیع و فروش وجود داشته باشد، اما کسی خریده و کسی فروخته؛ من کجای این را مفسد بدانم؟ بعضی می‌گویند چرا اعدام نشده است. مگر می‌شود همه را کشت؟ با چه گناهی باید او را کشت؟

%۶۱

%۳۹

کل آرا
۲۰۱

مؤمنان نباید راجع به آینده کشور نگران باشند، باید بر خداوند توکل کرد؛ کشورهای عربی که زیر سلطه آمریکا بوده اند بعد از تحریم هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران منعقد شده است در قیاس با ما پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشته اند؛ تحریم ها سبب پیشرفت کشور ما شده است.

%۴۱

%۵۹

کل آرا
۲۸۹

معنای سکولاری این است که روحانیت در جامعه باشد و نماز و روزه بخوانیم و مسجد ما هم باشد، ولی کاری به دیگران درجهان نداشته باشیم و مقابل استکبار و استبداد نیاستیم. این روحیه نباید در حوزه علمیه رسوخ پیدا کند

%۳۸

%۶۳

کل آرا
۸۰

دشمن نمی‌خواهد مساجد ما پابرجا و پر رونق باشد، به همین دلیل به همه و از جمله طلاب و روحانیون توصیه می‌کنیم که به مساجد بروند و در آن حضور فعال داشته باشند، زیرا نرفتن روحانی به مساجد، بسیار خطرناک است. رفتار و نصیحت‌های ما نیز باید به گونه‌ای باشد که مساجد مملو از جمعیت شوند، اما متاسفانه در این زمینه، حتی روحانیون نیز کم کاری کرده‌اند.

%۴۴

%۵۶

کل آرا
۸۸

دمیدن در شیپور جدایی دین از سیاست برای روحانیت امروزه خواسته دشمن و شیطان و سکولارها است، بر اساس خط انقلاب اسلامی و امام راحل و سیره معصومین دین از سیاست جدا نیست و هیچ‌کس جز روحانیت آگاه‌تر به سیاست دینی نیستند.

%۲۷

%۷۳

کل آرا
۹۴